50. Splitski festival - SPLIT 2010

Splitski FestivalSinoć je revijalnim programom "Poznati pjevaju: Stop nasilju u obitelji i školama" počeo jubilarni, 50-i Splitski festival. Tijekom pet uzastopnih večeri (od 30. lipnja do 4. srpnja), nekoć značajna glazbena priredba koja je dala veliki broj nezaboravnih pjesama koje su neodvojivi i nesporni dio dalmatinske i hrvatske glazbene baštine, predstaviti će se ljubiteljima domaće glazbe kao kulturna manifestacija od iznimnog značaja ne samo za grad Split i Dalmaciju već za cijelu Hrvatsku. HTV će prenositi uživo svih 5 večeri u cijelosti, ako Vas zov Prokurativa već nije privukao. U nastavku pročitajte Program festivala ...


50. SPLITSKI FESTIVAL - SPLIT 2010


PROGRAM


21:00 - 30. Lipnja 2010.
Poznati pjevaju: Stop nasilju u obitelji i školama

Poznate osobe iz javnog života izvode festivalske uspješnice.
Voditelji: Arijana Čulina i Robert Kurbaša
Ulaznice: 50, 75, 100 Kn


21:00 - 01. Srpnja 2010.
Retrospektiva

Retrospektiva festivalskih hitova povodom 50.og jubilarnog rođendana po izboru Gorana Pelaića Strelkova
Voditelj: u ulozi Kroničara - Čedo Martinić
Ulaznice: 50, 75, 100 Kn

- Alen Nižetić i klapa Sv. Juraj HRM "Noćas ćemo zemlji ko mater reći"
- Anica Zubović i Ronald Braus "Maškare"
- Đorđi Peruzović "Di si bija kad je grmilo"
- Goran Karan "Pismo ćali"
- Ivo Pattiera "Nono, dobri moj nono"
- Jasna Zlokić "Skitnica"
- Klapa Bonaca "Maslina je neobrana"
- Klapa sv. Juraj HRM "Proplakat će zora"
- Magazin "Kokolo"
- Maja Šuput "Ta tvoja barka mala"
- Matko Jelavić "Majko stara"
- Meri Cetinić, Tedi Spalato i Klapa Lučica "Konoba"
- Pero Panjković i Damir Mihanović "Nadalina"
- Petar Grašo "Skalinada"
- Prava Kotka "K-15"
- Radojka Šverko "Ništa nova, ništa nova"
- Saša Jakelić "Zvona moga grada"
- Severina "Ča će mi Copacabana"
- Tina Vukov "Kuća pored mora"
- Vinko Coce i Bjanka Ivas Mamić "Da je meni s tobon kroz pasike"
- Zdenka Vučković i Luka Nižetić "Veslaj"
- Zorica Kondža "Zar je voljeti grijeh"
- Zrinka "Ča je bilo tega više ni"
- Tereza Kesovija "Nima više one pisme"

 

Splitski Festival
 

21:00 - 02. Srpnja 2010.
Prva polufinalna večer

25 novih skladbi uz pratnju Festivalskog simfonijskog orkestra
Voditelji: Nives Ivanković, Mila Elegović, Mirta Šurjak, Damir Mihanović Čubi, Marinko Leš
Ulaznice: 50, 75, 100 Kn

- Severina "Nevjera me tvoja na križ raspela"
- Trio Gušt i zbor žednih dječaka "Živija ja i moga ćaće sin"
- Las Balkanieras "Marin"
- Luka Nižetić i Klapa Kampanel "Život curi"
- Klapa Kastav "Lipa moja lipega života"
- Ana Opačak i Lite Motive "Priča li o nama more"
- Klapa Sol "Teštament"
- Lidija Bačić I Klapa Grobnik "Dvi lipe riči"
- Klapa Sveti Florijan i Čedo Martinić "Kako ću joj reć da varin"
- Matko i Brane "Srca kamena"
- Klapa Kampanel "Znaš neviro da si moja vira"
- Duško Lokin i Grupa Pašticada "Lipa spiza dalmatinska"
- Maja Šuput "Zauvijek zajedno"
- Mario Battifiaca i Klapa Kastav "Morska balada"
- Petar Dragojević "Judi od cakla"
- Mucalo "Hobotnica"
- Giuliano "Još me uvik ne voliš"
- Klapa Maslina "Vitar s mora"
- Jole "Neznalica"
- Klapa Iskon "Na drugi način"
- Grupa Viva "Splite bili cvite"
- Mladen Grdović "Ako sutra ne svane mi zora"
- Grupa Magazin "Sijamski blizanci"
- Goran Karan "Nevera"
- Zorica Kondža "Luda đelozija"


21:00 - 03. Srpnja 2010.
Druga polufinalna večer

25 novih skladbi uz pratnju Festivalskog simfonijskog orkestra
Voditelji: Nives Ivanković, Mila Elegović, Mirta Šurjak, Damir Mihanović Čubi, Marinko Leš
Ulaznice: 50, 75, 100 Kn

- Mješovita Klapa Filip Dević "Pod kapon dalmatinskon"
- Zoran Jelenković i Klapa Kadena "Bićerin sramote"
- Neda i Sanja Parmać "Šta ću činit more"
- Igor Cukrov "Treba li mi netko kao ti"
- ET I Baruni "Sve il ništa"
- Cima i Trogirski Kanti "Budi me Dalmacijo"
- Klapa Sinj "Bez tila tvog"
- Dražen Žanko, klapa Ardura i Perle "Riži riži"
- Boris Oštrić, Ribari i Klapa Bunari "A di san sad ja"
- Alen Vitasović "Lučana"
- Pop Art "Ribarica"
- Ivo Gamulin Gianni i Klapa Grdelin "More moje kako ti se dade"
- Neno Papić "Mandolina"
- Vinko Coce "Zlatni pir"
- Mirela Meić i Klapa Štorija "Ako tako ne bude"
- Alen Nižetić i Kvartet Friži "Pismo moja ljubljena"
- Kemal Monteno "Bez tebe"
- Sandra Bagarić i Klapa Maestral "Grade moj"
- Đani Stipaničev "Marčano sunce"
- Ivana Kovač "Ulice života"
- Matko Jelavić "La vita e bella"
- Zvone Bohem i Vlatka Burić "Noć u Splitu"
- Jelena Rozga "Bižuterija"
- Tomislav Bralić i Klapa Intrade "Slike iz ditinjstva"
- Tedi Spalato "Otok s blagom"
 

21:00 - 04. Srpnja 2010.
FINALE
24 skladbe uz pratnju Festivalskog simfonijskog orkestra

Voditelji: Nives Ivanković, Mila Elegović, Nevena Rendelli, Damir Mihanović Čubi, Duško Čurlić
Ulaznice: 75, 100, 150 Kn

Povezani članci

Who's Online

We have 125 guests and no members online