Kraj fantastične serije: Petra Martić se oprostila od Wimbledona

Tenisačica s pijeska Duća, Petra Martić, nije se uspjela plasirati u četvrtfinale Wimbledona, nakon što je u dvoboju osmine finala izgubila od Slovakinje Magdalene Ribarikove 4:6, 6:2, 3:6 nakon sat i 50 minuta igre. Za Martić je to bio treći nastup u osmini finala nekog od četiriju najvećih svjetskih turnira, no sva tri puta je izgubila. Dvaput u Roland Garrosu, 2012. i ove godine, te sada u Wimbledonu. Mladu Dućanku može utješiti podatak kako je ostvarila svoj najbolji rezultat na londonskom turniru nakon što je 2013. stigla do trećeg kola. Nažalost, danas protiv dvije godine starije Slovakinje nije išlo. Martić je sjajno ušla u meč. U prvoj igri je napravila break oduzevši servis svojoj suparnici, a potom obranila svoj servis za vodstvo 2-0. Međutim, Slovakinja se brzo pribrala i u nastavku seta je zaigrala daleko bolje i osvojila prvi set. Na otvaranju drugog seta Martić je opet načinila break i zatim zadržala svoj servis za 2-0. No Ribarikova se još jednom vratila izjednačivši na 2-2. Međutim, uslijedilo je fantastičan nastavak Martićke koja je do kraja seta dvaput oduzela servis svojoj suparnici, osvojivši set rezultatom 6-2 nakon 30 minuta. Odlučujući, treći set loše je počeo za hrvatsku tenisačicu..

Izvor: Hina

Ribarikova je povela 2-0 uz jedan oduzeti servis. No Petra je ekspresno odgovorila. Vratila je izgubljeni servis, a potom spasila break loptu, izjednačivši na 2-2.

Nažalost, uslijedio je novi pad u Petrinoj igri. Slovakinja je nanizala tri gema za vodstvo 5-2, približivši se pobjedi. Nakon što je izgubila svoj servis, Martić je imala dvije break lopte za povratak u meč, no nije ih iskoristila.

Martić je osvojila servis smanjivši na 5-3, no u idućoj igri nije uspjela načiniti break i Slovakinja je nakon sat i 50 minuta igre stigla do najvećeg uspjeha na nekom od četiriju Grand Slam turnira.

Petra Martić u četvrtom kolu Wimbledona

Teniska princeza s Duća, Petra Martić, plasirala se u 4. kolo Wimbledona zahvaljujući 7-6 (6), 6-1 pobjedi protiv Kazahstanke Zarine Dijas u susretu 3. kola. Martić će tako na drugogm "grand slam" turniru zaredom igrati među 16 najboljih, bila je u osmini finala i u Roland Garrosu, a oba je puta do tog rezultata stigla nakon što je morala igrati kvalifikacije, pišu Sportske novosti.

U dosadašnjoj karijeri 26-godišnja Martić je dosada samo dva puta igrala u 4. kolu, oba puta u Roland Garrosu (2012, 2017), dok je u Wimbledonu najbolji rezultat ostvarila 2013. kada je bila u 3. kolu. Susret Martić i Dijas bio je dvoboj dvije igračice koje se vraćaju nakon teških ozljeda, uoči Wimbledona Martić je bila 135., a Dijas 130. igračica svijeta, pa je bilo logično kako je kod obje igračice bila prisutna nervoza. Martić će u 4. kolu igrati protiv Slovakinje Magdalene Rybarikove koja je u 3. kolu svladala  Ukrajinku Lesju Curenko sa 6-2, 6-1.

Još u petak 4. kolo osigurala je i Ana Konjuh koja će igrati protiv Amerikanke Venus Williams, dok će u 4. kolu u konkurenciji tenisača nastupiti Marin Čilić koji za suparnika ima Španjolca Roberta Bautistu.

Petra Martić u trećem kolu Wimbledona

Izvori: DalmacijaNews, Slobodna Dalmacija, Sportske Novosti

petra martić

Teniska princeza s Duća, Petra Martić, pobjedila je Čehinju Denisu Allertovu 6:1, 6:4 nakon nešto više od jednog sata igre. Ovo je prvi put od 2013. godine da je Martić došla do trećeg kola Wimbledona. U prvom setu, Dućanka je iskoristila čak 15 pogrešaka koje je učinila njezine suparnica, dok je Martić imala samo dvije.

U drugom setu Allertova je igrala mnogo bolje pa je došlo do izjednačenijeg rezultata. Čehinja je zapijetila oduzimanjem servisa našoj reprezentativki te je kod rezultata 1:1 imala pet 'break-lopti. Ipak, zahvaljujući odličnom servisu Martić je uspjela osvojiti i drugi set i plasirati se u treće kolo.

U trećem kolu hrvatska tenisačica igrat će protiv Kazahstanke Zarine Dijaz.