13. Likovna kolonija Dugi Rat 2023.: umjetnost u vinogradu, masliniku..

Naši poljički amaterski likovni umjetnici vični kistu, akrilu i drugim tehnikama, okupljeni u Poljičkoj likovoj udruzi "Krug" Dugi Rat do sada su priredili 12 likovnih kolonija na kojima su okupili svoje amaterske i akademske kolege da bi slavili umjetnost, radili na popuni fundusa galerije Krug, učili jedni od drugih, razmjenjivali iskustva i družili se poslije rada, u večernjim satima u Dugom Ratu. Nakon prve "duzine" kolonija mogu se pohvaliti postignutim rezultatima: više od 450 radova u Fundusu PLU i galerije Krug, 4 skulpture u Javnom prostoru, 25 radova u javnim prostorima Hrvatske i Europe koje su poklonili Općina Dugi Rat i udruge sa područja naše općine, 50-ak radova donirano je u humanitarne svrhe.. Za svaku likovnu koloniju izrađen je katalog i prigodne zahvalnice za učesnike, koji čekaju tužno nedjeljno jutro rastanka...

U vikendu smo kada KRUG-ovalci priređuju 13. Likovnu koloniju "Dugi Rat 2023" koja je u petak okupila 30-tak umjetnika iz Hrvatske i Bosne i Hercegovine, mahom akademskih umjetnika. Ove godine na dugoratskoj likovnoj koloniji će sudjelovati i 8 umjetnika po prvi put, što će poboljšati raznolikost i kvalitetu fundusa Galerije Krug.
Sinoć je u galeriji Krug svečao otvorena izložba velikog dubrovačkog slikara Miše Baričevića "ČITAČI VREMENA". Radi se o djelima iz novog slikarevog ciklusa kojeg prvi put predstavlja javnosti u Galeriji Krug!
U petak i subotu u idiličnom ambijentu OPG Konoba Kadić u Dugom Ratu umjetnici će stvarati nova dijela u Dugom Ratu. Bit će to prava fešta boja, stilova, dalmatinskih i drugih motiva, koje ćemo moći razgledati na novoj izložbi u srpnju, u okviru 21. Dugoratskog ljeta ...

MB


Foto: Ante Čizmić

Rad Likovne kolonije "Dugi Rat" potpomažu općina Dugi Rat, Turistička zajednica općine Dugi Rat i naša županija.

Arhivske foografije s prethodnih kolonija...

Likovna kolonija 'Krug' u Dugom Ratu

Osma likovna kolonija PLU Krug Dugi Rat

Osma likovna kolonija PLU Krug Dugi Rat

Osma likovna kolonija PLU Krug Dugi Rat

likovna kolonija krUG 2018

Povezani članci

Who's Online

We have 122 guests and no members online