vaterpoloseniori: VK KORENAT - VK OMIŠ  10:8
juniori: VK KORENAT - VK OMIŠ  14:6
kadeti : VK KORENAT - VK OMIŠ  9:1
pioniri: VK KORENAT - VK OMIŠ  18:2
Korenat je derbi utakmicu počeo kao reprezentacija protiv Italije. Omišani su preko Dobrote, Mužića i Udiljaka poveli s 3:0, dok su napadi Dugoraćana završavali najčešće prekršajem u napadu. Rabadan je na dva metra vodio bitku s bekovima, često i uzaludnu kad je bio udvojen. Nakon isključenja mlade nade Ive Pivčevića, Tomo Bosančić je smanjio ...

III HVL

Derbi III HVL - VK Korenat - VK Omiš

Tekst i slike: Mladen Banović

Seniori

VK KORENAT - VK OMIŠ  10:8 (2:3, 3:3, 2:0, 3:2)

I u drugoj četvrtini Omiš je bio bolji no sad je već Korenat sredio redove, popravio igru u obrani, no u napadu još nije sve štimalo.

Podrug na golu Korenta bio je opet odličan, u napadu Barbarić blokiran, pa je odgovornost šutera, kad već domaći nisu uspjevali izraditi "uigrane" akcije, preuzeo Tomo Bosančić. Korenat izjednačuje na 4:4, Mužić povisuje, topnik Barbarić se upisuje u strijelce, Mužić pogađa za 5:6. Vrlo dobra, čvrsta utakmica, teška za suđenje.

Treća četvrtina pripala je Korentu. Obrana je zaustavila napade, vratar Korenta Podrug je "zaključao" svoja vrata, a odlični napadači Omiša mahom su pogađali stative ili su im baluni, kao sinoć Savičeviću, pri udarcu kliznuli iz ruke. Boris Tomas je iznenadio Kliškinjića i zabio majstorski izvana, a u strijelce se upisala i nada Korenta, mladi Toni Bilić koji Korentu donosi prednost od 7:6.

U odlučujućoj uzbudljivoj i neizvjesnoj četvrtini pobjednika su odlučile nijanse, jedna pogreška, jedan udarac na gol, pa čak i sreća rekli bismo. Trenutak koji je uzburkao igralište dogodio se početkom zadnje minute utakmice. Prije toga Košta je poravnao na 7:7, Kundid zabio za vodstvo Omiša, a Barbarić sredinom završne četvrtine opet izjednačio na 8:8.

Nakon trećeg iskjučenja Pivčevića Korenat je izradio akciju za Bosančića koji je zapucao prema golu. Balun je prošao nekako Kliškinjiću ispod ruke i odsjeo u golu iza njega. Gol! Sudac pokazuje na centar. Korenat vodi 9:8. Igrači i klupa Omiša protestiraju da balun nije prešao gol crtu. Doista je teško reći tko je ovdje bio u pravu, pogotovo s obzirom na geometriju igrališta Korenta, kada su i kazneni udarci s pet metara publici izgledali kao da se izvode sa barem sedam metara.

Ništa još nije gotovo. Omiš ima 50 sekundi za izjednačenje. No obrana Korenta odolila je svim opasnostima u posljednjem napadu odličnih gostiju, a dvije sekunde prije kraja uz Podruga ponajbolji pojedinac susreta Tomo Bosančić postiže svoj peti pogodak i postavlja konačan rezultat na 10:8.

Odlična, uzbudljiva i neizvjesna utakmica u Portu Orij, derbi lige, krcata odličnim igračima kojim bi se mogla pokoriti i liga većeg ranga, sasvim je opravdao svoj naziv. Objema ekipama čestitke na odličnoj sportskoj igri i lijepim potezima. već se radujemo uzvratu u Omišu.

S ovim petim kolom završio je prvi dio natjecanja u III ligi hrvatskog vaterpola u kojem je ekipa Korenta nakon dva početna gostujuća poraza zabilježila tri uzastopne pobjede.

Drugi dio Dugoraćani počinju već u subotu. U Porat Orij u osvit velike fešte - 7. Festivala Soparnika - dolazi ekipa Rogotina. Nažalost, samo sa seniorima. Utakmica počinje u 20 sati.

Vidimo se na Portu Orij!

Juniori

VK KORENAT - VK OMIŠ  14:6 (2:2, 3:1, 4:3, 5:0)

I Marinovi morski lavovi napokon su proigrali kako to oni već znaju i umiju. Odličnim momčadskim pristupom svladali su, na kraju i uvjerljivo, uvijek dobre Omiške gusare.

Opet su gosti bolje otvorili utakmicu, poveli s 2:0, da bi puleni mladog trenera Marina Bilića do kraja prve četvrtine pogotcima Dina "pričalice" Banovića izjednačili.

U drugoj četvrtini Hrvoje Nazor lijepo zabija za vodstvo domaćina koje povisuje i Marin "zvijezda" Terzić. Smanjuje odlični Ivo Pivčević, a jučer ponajbolji mladić u kapici Korenta, Tomo Miljak povisuje na 5:3.

Lijepo se pliva, obje ekipe dobro izgledaju po pozicijama, vidi se rukopis mladih trenera obje ekipe, uplivavanja, izlasci i ulasci na poziciju sidruna, zabijanja krila, igrač više,.. doista se gledajući ove mladiće ne treba bojati za budućnost vaterpola u Dugom Ratu i Omišu, osim ako "brižni" Savez opet nekim svojim čudnim i kratkovidnim odlukama ne "zafrkne" vaterpolo u malim mjestima.

Treća četvrtina protječe u neizvjesnoj igri, gol za gol, Pivčević, Miljak, Balić, Mažar,.. zabijaju pogotke, golman Korenta Ivan Pocrnja odličan je na golu, brani čak i glavom, dobar je i Radić na drugoj strani igrališta.

U posljednjoj četvrtini Korenat je dominantan. Pet pogodaka postižu dugoraćani i rezultat je već uvjerljivih 14:6. Česttke objema ekipama na sportskoj igri i lijepim potezima, te trenerima na uspješnom radu s mladim sportašima.

Kadeti

VK KORENAT - VK OMIŠ  9:1

Pioniri

VK KORENAT - VK OMIŠ  18:2

Najmlađi i najbrojniji uzrasti oba kluba odigrali su dvije utakmice. Korentova dica bila su rezultatski uspješnija u obje, no najviše nas raduje odziv mladosti Dugog Rata i Omiša sportu, pogotovo vaterpolu, koji je skoro pa idealna ljetna morska razbibriga dječacima (a u Omišu i djevojčicama!) uz kupanje, igru i druženje na plažama i mulovima Orija i Omiša.

Uskoro stižu i sastavi seniora i juniora ...