Rukomet (Ž): U Kninu maksimalno

RŠ OrkanRŠ OrkanŽRK KNIN – HRK ORKAN  14:17 (7:8). U nedjelju, 29.11 se odigrala rukometna utakmica između mladih djevojčica ŽRK Knin i HRK Orkan. U početku obje ekipe su krenule izvrsnim tempom. Mlade rukometašice Orkana su iskoristile čiste prolaze koje im je ekipa Knina dala. U obrani Kninjankama nisu dopustile prolazak, tako da su morale pucati sa 9 metara. Na kraju prvog poluvremena vodile su za jedan pogodak (7:8). Mali odmor dobro im je došao, te su u drugo poluvrjeme ušli sa nadom u pobjedu, iako smo promašile par penala. Ekipa Knina pokušala je nešto napraviti i zabiti pokoji pogodak, ali im to nije uspjelo, te su dugoračanke iskoristile svoju dobru igru i nanizala nekoliko lijepih akcija. Nastavili smo postizati golove, te je rezultat na kraju utakmice bio 14:17 za Orkan ...

Izvor: rs-orkan.blog.hr

U ovoj utakmici su se izkazale Lucija Ercegović sa osam postignutih pogodaka i Marina Šćurla sa 6 postignutih golova.

Još moramo pohvaliti i Vinku Mimicu i Marinu Banović koje su odigrale odličnu utakmicu, posebno u fazi obrane.

Od ekipe Knina moramo pohvaliti Anđelu Kovačević.

HRK "ORKAN"

Lucija Ercegović(8), Marina Šćurla(6), Ivana Ribičić(1), Vinka MImica(1), Marina Banović(1), Antica Mimica, Stela Mimica, Antonija Jerčić, Tamara Marić, Lucija Mrkonjić, Dijana Bilić,Sara Pecić

ŽRK "KNIN"

Anđela Kovačević(7), Antonela Stapić(2), Mirjana Pil(2), Sara Delić(1), Matea Оelalija(1), Tina Barišić(1), Maja Barišić, Marija Slipčević, Vlatka Bogdan, Antonela Šarić, Martina Kraipil, Katarina Krvavica, Martina Dadić, Nikolina Komšić

Rezultati 9.kola (1996):

Sinj – Makarska 22:15(15:9), Trilj pršut Voštane – Vrgorac 25:13(13:8), Hvar – Kaštela 9:15(5:8), Vranjic – Cetina 22:4(11:1), Trogir – EMC Split 3:10(0:5), Knin – Orkan 14:17(7:8).

Piše: Leonarda Pavić

U nedjelju 29.11.2009. u Kninu odigrana je utakmica između Orkana i Knina. U prvom poluvremenu igralo se žestoko i svaki gol je bio važan.

Drugo poluvrijeme bilo je dobro za ekipu Orkana. Ali i Knin se probudio i počeo postizati golove. Nakon time outa cure su shvatile da ipak ne žele biti zadnje na tablici pa su to i pokazale time što su pobijedile rezultatom 9:7.

Cure su ostavile „srce na parketu“ i dokazale da mogu i žele pobijediti. Mirijam, Antea, i Anamarija postigle su najviše golova (Mirijam i Anamarija 3 a Antea 2 gola).

Za Orkan su nastupile:

Antea Trgo, Monika Grgić, Leonarda Pavić, Ivana Balić, Lucija Šolaja, Mia Milavić(1), Petra Matković, Anamarija Čikotić, Petra Balić, Stela Madunić, Klara Pavić, Mirijam Nerer, Matija Mladin i Lucija Lausić.

Za Knin su nastupile:

Mia Jurčević, Antonela Hrga (2), Iva Zorić, Tina Barisić(4), Katarina Krvavica, Martina Krajpl, Antonela Konforia, Anamarija Gojević, Matea Bradić, Ivona Bosnjak(1), Lucija Aliposević, Glorija Matić, Ivana Marinić i Danijela Vukoja. :-)

Rezultati 9.kola (1998):

Sinj – Makarska 14:9(8:5), Vranjic – Cetina 9:5(4:3), Trogir – EMC Split 13:2(7:1), Knin – Orkan 7:9(5:4),