Još jedna godina patnje na dugoračkom asfaltu mogla bi uroditi osvojenim prvenstvom

zele u akcijiRK SPLIT II - RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC  19:31 (8:14). Još su ostala četiri kola do kraja prvenstva u kojem nismo imali baš previše ambicija, ali evo ispostavilo se da smo od tri ekipe u vrhu tablice koje se bore za prvaka lige baš mi u najboljoj poziciji da to i ostvarimo. Imamo još odigrati tri utakmice zaredom na domaćem, splitskom, terenu i zadnje kolo odlazimo u Trogir. Sve je u našim rukama, ne ovisimo o nikome za razliku od naša dva konkurenta i mogu reći da je još jedna godina patnje na dugoračkom asfaltu urodila plodom. Kisnuli smo, smrzavali se, lopatali snig iz branki da bi imali di trenirat, svako kolo igramo u gostima sa šačicom vjernih navijača, ali eto opet svake godine pomrsimo račune onima koji već u začetku prvenstva najavljuju osvajanje lige ...

RUKOMET (M)

Split,  Mala dvorana  Š.C.  Gripe
01. travnja.2012. 16:00 h. Gledatelja 100-tinjak  i Armi

18.  KOLO II HRL–JUG

Pobjedili i bivšeg trenera

slika06

RK. SPLIT  II - RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC  19:31 (8:14)

Piše: Miroslav Pivac Bibo / rkhd.hr
Izvor:
rkhd.hr

Utakmica protiv Splita 2 je počela nervozno s jedne i druge strane, promašivalo se dosta čistih zicera te je u 6. minuti rezultat iznosio 1:1, a nakon dugih 14 minuta na semaforu je stajalo 3:3.

slika01

Rezultatska neizvjesnost je trajala do rezultata 5:5 kada Dragovoljac ubacuje u brzinu više i odlazi na +7 razlike (7:14).

slika09

Moglo bi se reći da su mladi Slićani platili danak neiskustvu jer su imali dosta izglednih šansi za postizanje zgoditka, međutim što fenomenalni golman Glavaš, a što obrana Dugoraćana - lopta im jednostavno nije ulazila u mrežu.

slika02

U redovima Dragovoljca prvo poluvrijeme je proteklo u znaku već spomenutog mladog vratara Glavaša kojem su Splićani teško postizali zgoditak i uvijek raspoloženog Galiota koji je postigao 4 od svojih 7 zgoditaka u utakmici.

slika12

U drugom poluvremenu Dragovoljac je nastavio povećavati prednost, proradio je Plazibat (5 golova) i "Stroj" Banović (7 golova) koji je dobro funkcionirao u paru s pivotom "Letećim" Pleićem (7 zgoditaka).