Dizelaši: Dragovoljac stigao do prve pobjede u 1.HRL na 'domaćem' terenu!

RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC - RK CRIKVENICA  27:26 (10:14). Nakon prva dva kola odigrana u 1.HRL jug i upisana dva poraza protiv ekipa Karlovca i Buzeta, igrači su se odužili treneru Glavici prvom pobjedom na domaćem terenu protiv Crikvenice. U GSD Sokolana u Kaštel Sućurcu, pred dvadesetak najvjernijih navijača odigrana je teška i ne pretjerano lijepa utakmica protiv čvrste ekipe iz Crikvenice. Cijeli tjedan se ekipa posebno spremala za ovu utakmicu, jer pobjeda je bila imperativ, a protivnik jako nezgodan. Dragovoljac jako loše ulazi u utakmicu te gosti u jednom trenutku imaju čak i do pet golova razlike. Uz lošu obranu i puno tehničkih grešaka poluvrijeme završava s 10:14 za goste. Nakon uputa trenera Glavice, ekipa Dragovoljca znatno bolje otvara drugo poluvrijeme i radi Crikvenici seriju od pet pogodaka što unosi veliku nervozu u gostujuću ekipu. Znatno bolje drugo poluvrijeme se moglo i mirnije privesti kraju da nije bilo dosta tehničkih grešaka i upropaštenih prilika. Pred kraj utakmice gostujući trener, uznemiren sudačkim odlukama, pokušao je povući ekipu s terena, ali je na kraju ostavio ekipu pomoćniku te s jednim isključenim igračem napustio teren u Kaštelima. Dragovoljac u tim zadnjim trenucima ne uspijeva realizirati čak dva igrača više i dovodi rezultat u pitanje, ali srećom utakmica završava minimalnom pobjedom Dragovoljca, rezultatom 27:26, te se pišu prvi bodovi. Najbolji strijelac kod domaćih je bio kapetan Mislav Plazibat Keđa s sedam pogodaka, a svojom igrom se istakao i Kaša s pet pogodaka.  Pomaci u igri i fizičkoj spremi su vidljivi, te trener Glavica može biti zadovoljan pristupom igrača u ovoj utakmici, ali uigravanjem se mora smanjiti veliki broj tehničkih pogrešaka, "začepiti" crne rupe u igri te povećati postotak realizacije u kontranapadima. Idući vikend Dragovoljce čeka derbi svih derbija protiv rukometaša Splita na Gripama. Pozivamo Vas da podržite naše "ciple dizelaše" u što većem broju s tribina, te da na krilima vašeg navijanja dođu do novih bodova u susjedskom derbiju protiv "najdražih" sportskih rivala.