Hrvatski Dragovoljac - Crikvenica 28:25

RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC - RK CRIKVENICA 28:25. U nedjelju je odigrana utakmica 1.HRL između domaćina Hrvatskog Dragovoljca i Crikvenice u GD Sokolana u Kaštel Sućurcu pred dvadesetak najvjernijih navijača Dragovoljaca iz Dugog Rata. Utakmica je otvorena s dosta tehničkih pogrešaka, naročito kod domaćina koji nije uspio nametnuti ritam cijelo prvo poluvrijeme. Trenera Marina Stipičića je na momente izluđivala igra njegove momčadi, te unatoč pasivnom gostu poluvrijeme završava s 12-12. Kod gostiju moramo spomenuti Bruna Derossia koji je sam postigao 14 pogodaka, te ga je domaća obrana vrlo teško zaustavljala. U nastavku drugog poluvremena Dragovoljac se puno bolje postavlja u obrani te s nekoliko kontri i iskorištenih tehničkih pogrešaka gostiju odlazi na čak sedam razlike. Naravno, i tih sedam golova prednosti je Dragovoljac prosuo, te su gosti u 58 minuti došli na samo dva gola zaostatka. Na kraju, zaslužena pobjeda Dragovoljca nad očito lošijom momčadi iz Crikvenice s konačnim rezultatom 28:25. Prva na "domaćem" terenu. Valjda po uzoru na "čekićare" Slavena Bilića i Hrvatski Dragovoljac ove godine ima više uspjeha u gostima nego "kod kuće". No došlo je vrijeme da se pobjeđuje i "doma", ovaj put u Kaštelima. Uskoro valjda i još bliže, u novoj omiškoj sportskoj dvorani.. Kod domaćina najbolji strijelac je bio Matej Pocrnja s sedam postignutih pogodaka. Ovom pobjedom Dragovoljac najavljuje veliki derbi protiv ljutih rivala iz Splita 7.11 u dvorani Gripe. Igrače Dragovoljca trener Stipičić neće morat motivirati protiv kolega iz Splita, dapače većina igrača tempira formu za veliki derbi, pa je možda i to uzrok nekih lošijih izdanja na terenu...

Izvor: RKHD.hr

Pojedini igrači iz Dragovoljca kažu da više ne mogu trpit provokacije igrača Splita po raznim noćnim klubovima, te se napokon žele s njima obračunat na terenu. Nadamo se da ćete doći u što većem broju, u bojama svoga kluba, da nas podržite u borbi za bodove i sportski prestiž.