Dragovoljac namučio favorite prvenstva

KeđaDo zadnjih sedam minuta borbeni domaćini pošteno su namučili favorite prvenstva, goste iz Umaga. Utakmica sa početnim izjednačenim tijekom od  0:1,1:1,1:2,2:2,i nakon toga gostujuća momčad upostavlja vodstvo od 5:9 preko odličnih T.Matoševića i Pahanića. Hrvatski dragovoljac na krilima Stipičića izjednačava u 23' na 9:9. Nedugo potom Umag ponovno preuzima vodstvo i na kraju poluvremena s prednošću od pet zgoditaka (11:16) odlaze na odmor ...

1. HRL

Split. Mala dvorana ŠC "GRIPE“. Gledatelja: Najvjernijih 100.

RK "HRVATSKI DRAGOVOLJAC" - RK "UMAG"   22:34 (11:16)

Piše: Frane Pleić / rkhd.hr
Izvor:
rkhd.hr

Razlika je u nastavku  stalno od četri ili pet zgoditaka. Dragovoljac je podigao razinu obrane te omogućio gostima svega 6 golova u 22. minute nastavka te u 52. min došli na minus 3 (22:19). Nažalost, dragovoljci se nisu skroz uspijeli potpuno vratiti u igru. Na vratima Umaga izvrstan je bio Modrušan.

rkhd - umag

A onda je usljedilo crnjak, katastrofalnih zadnjih 7 minuta koje su stavili crnu mrlju na dosta dobar nastup dugoraćana, a pogotovo na krajni rezultat. Odlični gosti iskoristili su ponuđenu im prilku, napravili su seriju 11:3 i postavili konačni rezultat na ipak "prevelikih" 22:34.

Domaće strijelce predvodio je Stipičić, a goste Pahanić, obojica sa 10 zgoditaka.

Suci:Ivan Grbavac i Siniša Ravlić (Vrgovec).

Nadzornik:Jošlo Perdijić (Split)