Članovi AK Oneum ostvarili odlične rezultate u jednoj od najuspješnijih sezona kluba

AK OneumAK Oneum iz  Omiša je ostavio iza sebe još jednu sezonu koja je bila veoma uspješna. Naši automobilisti su bili aktivni u svim disciplinama u regiji "Jug": Ocjensko spretnosne vožnje, kronometar utrkama i autoslalomu.Oneum je u poretku klubova sezonu 2011 završio u autoslalomu na petom mjestu , trećeplasirani  klub u kronometar vožnjama i PRVAK u ocjensko spretnosnim vožnjama! u ukupnom poretku. Čestitamo svim vozačima i članovima kluba! Više detalje o protekloj sezoni saznajte u nastavku članka ...

AK ONEUM OMIŠ

Mjesto na postolju u kronometru i OSV-u!

Izvor:AK "Oneum"

Listopad i studeni, dva hladna i kišna mjeseca ove sezone su se smilovala i pomogla automobilistima većinu završnih natjecanja odraditi u suhim uvjetima. Posljednje natjecanje u brdskim vožnjama odvozilo je  6 članova AK „Oneum“ kojima je to bio i ujedno  prvi put nastup  u toj disciplini. Iako su nastupali po prvi puta to neznači da su otišli kući „praznih“ ruku.

Pehare su uzeli, Tonći Nazor za osvojeno 3.  mjesto u klasi A6, Nikica Raos za osvojeno 1. mjesto u klasi H16 te Mate Skender i Jerko Bartulović za osvojeno 2. odnosno 3. mjesto u klasi H24. Klub je osvojio 3. mjesto u poretku klubova.

AK Oneum

Slijedio je jedan kišni vikend i natjecanje u ocjensko-spretnosnim vožnjama (OSV). Kao i na brdu nastupio je isti broj vozača iz našeg kluba na natjecanju,nošeni motivom osvajanja klupske titule prvaka u toj disciplini.

Josip Maršić je osvojio 2. mjesto u klasi 2, a Antonio Tomić 3. mjesto u poretku juniora dok smo  klupski osvojili 2. mjesto što je bilo dovoljno za osvajanje titule prvaka 2011. u ovoj displini.

Posljednji vikend studenog, vani sunce i bura, staza suha ali i hladna, a brundanje i grijanje trkaćih automobila probudilo je mještane Segeta. Na prostorima nekadašnje vojarne se vozilo posljednje natjecanje regije jug ove sezone koje je privuklo zavidan broj gledatelja.

Kronometar, sve poularnija disciplina okupila je pedesetak natjecatelja. I ovog puta organizator AK „Trogir“ podijelio je pehare nekolicini omiških natjecatelja (Tomislav Tomaš osvojio je 2. mjesto generalno i  u klasi 4, Joško Tomić 3. mjesto u klasi 4, Jure Grubišić i Ante Raos 2. odnosno 3. mjesto u klasi 5).

Tako smo svojim vožnjama i prikupljenim bodovima tijekom cijele sezone svom klubu osigurali 3. Mjesto u poretku klubova za sezonu 2011.

(Mate Skender Alfa Romeo 155 - Ivan Batalić)

Sezona 2011-a, unatoč krizi i besparici, jedna je od najuspješnijih sezona do sada za AK „Oneum“. U disciplini A07 (OSV) Tomislav Tomaš je osvojio 3. mjesto generalno te 1. mjesto u klasi 1, Antonio Tomić 2. mjesto u klasi 1 te 3. mjesto u juniorima dok smo klupski postali prvaci ove discipline!

U disciplini A09 (autoslalom) Ivica Graberski je osvojio 1. mjesto u klasi 4,Josip Maršić 3. mjesto u klasi 2. I na kraju u A11(kronometar),Tomislav Tomaš je osvojio 3. mjesto generalno i 2.mjesto u klasi 4,Joško Tomić je osvojio 3. mjesto u klasi 4,Jure Grubišić 2.mjesto u klasi 5,a Mate Skender 3. mjesto u toj istoj klasi.

AK Oneum
Joško Tomić(Zvir 91) Peugeot- Kronometar Trogir

Snimku vožnje sa kronometra u trogiru Tomislava Tomaša (Autobianchiu A112) pogledajte ovdje.

U poretku juniora Antonio Tomić je osvojio 2.mjesto,a klub je završio na 3. mjestu!

Odlične rezultate uz upornost doprinijelo je i iskustvo,odlično snalaženje u tehničkim disiplinama ali i zajedništvo svih članova i spremnost da jedni drugima pomognu u ostvarenju zajedničkog cilja.

Jerko Bartulović VW Scirroco- OSV Poljud

Složnost i rezultati uvjetovali su da klupski planovi za sljedeću sezonu osim nastavka uspješnih odlazaka na natjecanja predviđaju i nekoliko organizacijskih događaja.