Derbiju falili samo golovi, Omiš viceprvak jeseni

RaštaneNK RAŠTANE - NK OMIŠ  0:0. U derbiju posljednjeg 17. kola III HNL-jug, u oproštaju od najuspješnije sezone u svojoj povijesti jesenski prvaci, momčad Raštana i hit trećeligaške jeseni, nogometaši Omiša, odigrali su neodlučeno 0:0. To je ujedno i prvi remi Raštančana ove jeseni svom terenu poslije sedam uzastopnih pobjeda. Inače, u prvom dijelu susreta igra je bila ravnopravna, a jedinu ozbiljnu prigodu imalu su Omišani kada je u 11. minuti iskusni Denis Ljuta oštro šutirao s deset metara, a vratar Raštana Pavao Vugdelija vrlo dobro reagirao u obranio udarac ...

III HNL

Raštane Gornje.
Igralište Tihomir Mitrović. Gledatelja 150

NK RAŠTANE - NK OMIŠ  0:0

Piše: Ante Jelavić / Slobodna Dalmacija

Omiš - RaštaneU nastavku igre domaći su imali terensku inicijativu, ali od niza stvorenih prigoda nisu uspjeli postići niti jedan pogodak, pa je derbi lige završio s najnepopularnijim rezultatom - bez golova.

Pregršt propuštenih prigoda

Najveće prilike za Raštane su prokockali nakon ubačaja raspoloženog kapetana Gorana Burčula iz kornera kada je Luka Batur u 55. minuti glavom s pet metara šutirao tik uz desnu vratnicu Božidara Baučića, prigode Marina Kurtina u 74. i Antonia Tička minut poslije, te Srzentića i Mišlova u 89. minuti.