Zabio Batista za salto s mista

NK OMIŠ - NK PRIMORAC (B)  0:1 (0:1). Odlični gosti iz Biograda poveli su u 43. minuti nakon odličnog proigravanja iza domaće obrane. Rafael Batista, napadač Biograđana, sjurio se prema šesnaestercu domaćina praćen dvojicom igrača obrane Omiša kojima je uspio pobjeći, izbio pred vratara Baučića koji je izlaskom pokušao skratiti kut, no očito nedovoljno za miran i precizan udarac brzonogog brazilca koji je neobranjivo odsjeo u donjem lijevom kutu mreže Omiša. Pri atraktivnoj proslavi postignutog pogotka sretni brazilac se uspio i ozlijediti. Prvi salto izveo je savršeno da bi mu i Milka Babović zapljeskala, no pri drugom je nezgodno doskočio, te je uskoro morao izaći iz igre. Prije pogotka vrijedi spomenuti samo prigodu domaćina koju je spriječila pouzdana obrana Primorca ...

Piše: Mladen Banović

U nastavku je sudac s nekoliko dvojbenih odluka „zakomplicirao“ dotad mirnu utakmicu. Potom je opravdano isključio mladog domaćeg napadača Stipu Rogošića, nakon čega smo svjedočili nažalost uobičajenom višeminutnom naguravanju u kojem je isključen i predstavnik domaćina koji je, činilo se s kišom i vjetrom prorijeđenih tribina, pomogao u smirivanju situacije na terenu, a za par minuta sudac je to izgleda odlučio „kompenzirati“ počastivši i gostujućeg igrača Roka Mišlova, direktnim crvenim kartonom, nakon naoko običnog prekršaja na sredini terena.

Omiš je pokušavao nekako izjednačiti, pa se igralo pretežno na polovici gostiju, ali ništa se opasnije nije izrodilo iz ubačaja Ljubomira Petrića sa strane, te Mate Hrstića kroz sredinu, i nekoliko poluprilika domaćina u šesnaestercu.

Odlično posloženi gosti su  pak u svojim protuudarima bili puno opasniji, no pravovremeni i Boško Baučić je s dvije odlične intervencije spriječio povećanje vodstva gostiju. Vratar Omiša obranio je i jedanaesterac i zasluženo ponio naslov igrača utakmice.