Na Ribnjaku pao lider

NK OMIŠ - NK SOLIN  1:0 (0:0). Glavna subotnja vijest glede treće nogometne lige jug jest kiks vodećeg Solina u Omišu. Momčad Grgice Kovača gostovala je na Ribnjaku kod nasljednika Omiških gusara, a pobjedu je zasluženo izborio domaćin. Izabranicima Mirka Grabovca za pobjedu je bio dovoljan jedan pogodak, zabio ga je Frane Pivčević s bijele točke u 58. minuti te odličan Božidar Kulić na vratima. No krenimo redom. Omiš je prvi zaprijetio no Buljan i Galić su pucali izvan okvira gola. U 32. minuti ljubitelji nogometa na tribinama su vidjeli dobar udarac Galića s 20 metara, no Višić je bio siguran. U 60. minuti Galić šalje dobru loptu za Buljana koji je srušen u kaznenom prostoru gostiju, sudac Budan pokazuje na bijelu točku. Realizator za pobjednički gol je bio kapetan domaćih Frane Pivčević. Gosti su nakon toga bili prisiljeni ubaciti u višu brzinu. Mario Jelavić, Omišanin u dresu gostiju s ušća Jadra šutirao je glavom u 70. minuti, ali lopta odlazi pored gola. Pet minuta kasnije sudac svira novi penal. Ovaj put gostima. U duelu Hajdera s Josipim Baukom napadač gostiju pada u šesnaestercu. Loptu je uzeo Mario Jelavić i pucao u donji lijevi kut vrata, međutim, dugoraćanin na golu Omiša, Božidar Kulić, uspješno ga je pročitao i obranio penal. Do kraja su gosti iz Solina bezuspješno su napadali no bodovi su svi ostali u Omišu. Štoviše, pobjeda domaćina mogla je biti i izraženija. Pred sam kraj susreta Dario Koštić je izdriblao obranu Solina, dodao Juri Žiliću koji je dobro pucao, no Višić je ipak obranio udarac vječnog Orijanina.

Piše: Ivan Vulić / Slobodna Dalmacija