Tresla se samo prečka i stativa

Grb NK OmišaNK OMIŠ – NK HRVACE  0:0 (0:0). Iz prilikama siromašnog prvog poluvremena vrijedi izdvojiti samo slobodni udarac u 6. minuti iz kojeg je Jure Žilić uzdrmao stativu, a u istom napadu Denis Ljuta zatresao i gredu. Od prlika vrlo dobre gostujuće ekipe spomena je vrijedan samo udarac Marija Jadrijevića(?) koji je otišao preko gola. Igralo se većinom na sredini terena, Omiš jest imao terensku inicijativu no nisu gosti zaludu visoko na tablici trećeg razreda hrvatskog nogometa. Od "golijade" zasad ništa! U nastavku u gužvi nakon kornera obrana Omiša rješava potencijalu opasnost, a na drugoj strani Dario Krišto traljavo neometan puca sa ruba šesnaesterca. Igra se angažiranije, ljepše nego u prvom dijelu, Omiš stvara prilike no i dalje nema promjene rezultata. I Ivan Kuvačić laganim udarcem daje priliku Andriji Cvrlji da se istakne na golu Hrvaca (dobro je zamjenio Grčića koji se ozljedio prilikom jedne intervencije), a gosti sporadično pokušavaju iznenaditi Baučića udarcima iz daljine ...

Piše: Mladen Banović

U 63. minuti bilježimo dvojbenu prosudbu suca Ante Kosora koji prekršaj posljednjeg igrača gostiju, vratara Andrije Cvrlje izvan šesnaesterca nad Ivanom Šarićem koji je bio u prodoru i u izglednoj prilici za pogodak sankcionira samo žutim kartonom(!) i to tek na sugestiju linijskog suca. Iz slobodnog udarca Žilić puca u živi zid. Da se igralo u Hrvacama karton bi sigurno bio druge boje.

Do kraja utakmice bilježimo još par poluprilika na obje strane koje su obrane lako rješile. Najopasnije po gol Hrvaca bilo je iz još jednog slobodnjaka Žilića kojeg je Frane Pivčević glavom skrenuo poviše gola.

Omiš je nakon dvije uvjerljive domaće pobjede izgubio dva boda na svom terenu, a u trećoj ligi ove godine pravi je luksuz gubiti bodove kod kuće.