Nogomet: OMIŠ - GOŠK (D) 3:2

nogomet u omišugoolNK OMIŠ - NK GOŠK (D) 3:2 (3:1). Mlako prvo poluvrijeme "derbija začelja" zadovoljilo je kišicom prorjeđenu publiku samo pogotcima. Poveli su domaći, pomalo sretno nakon udarca Ivana Šarića kojeg je nesretan netko iz obrane Dubrovčana skrenuo s putanje, taman dovoljno da prevari vratara Kristića i odsjedne u golu. Nedugo zatim Stjepan Rezo je nakon odličnog prodora gostiju izjednačio rezultat. Mladi dubrovčani dobro su kombinirali na sredini, a Omiš je konkretnije prijetio. Bilježimo pokušaje Antonia Pekovića i Nikole Tomića udarcima s dvadesetak metara koji su završili poviše gola. U 35.minuti Toni Jakir je odlično s desna ubacio pred peterac GOŠK-a gdje je Jure Žilić bio na pravom mjestu i raspoložen za ekeftan pogodak glavom i novo vodstvo domaćina ...

III HNL - JUG

Omiš, 24. travnja 2010.
Stadion "Anđelko Marušić – Ferata"
Gledatelja 200.

NK OMIŠ – NK GOŠK (D) 3:2
(3:1)

Ivan ŠarićStrijelci: 1:0 Ivan Šarić u 10. min., 1:1 Stjepan Rezo u 21.min., 2:1 Jure Žilić u 35. min, 3:1 Antonio Peković u 41. min, 3:2 Vinko Čikato u 90. minuti

Najbolji igrač: Jure Žilić (Omiš)

Sudac: Vedran Mamić (Split) – 8

Na refule..

Piše: Mladen Banović

Toni Jakir
je u 38 minuti spasio i svoj gol izbivši loptu skoro sa same crte gola nakon odličnog prodora Stjepana Reze koji je zaobišao i vratara Baučića te uputio udarac ka praznoj mreži.

Antonio PekovićPar minuta poslije i Antonio Peković se upisao u strijelce. Žilić je nakon bijega odigrao dobru povratnu loptu koju je na rubu šesnaesterca Peković precizno odapeo prema "maloj mrižici" GOŠK-ovog gola. 3:1.

U 45. minuti slobodni udarac sa dvadeset metara silovito je izveo Vinko Čikato, no odlično postavljeni Baučić "boksa" loptu u korner.

U nastavku smo gledali mirnu utakmicu bez izrazitijih prilika. Omiš je kontrolirao igru sve do završnice kada se napokon nešto opet počelo događati pred oba gola.

U 80. minuti Rezo je uspio pobjeći obrani Omiša, Piplović ga je jest malo zadržao, no sjevnuo je odličan udarac prema golu domaćina ali Baučić je efektnom paradom skrenuo loptu u korner.

goolNa drugoj strani trenerov 'miljenik' Peković je mogao još jednom zabiti nakon slaloma kroz obranu Dubrovčana, no njegov udarac je bio za malo neprecizan.

Nekoliko trenutaka prije posljednjeg zvižduka odličnog suca Mamića, Vinko Čikato smanjuje rezultat na konačnih 3:2.

Pet golova vidjeli smo danas na Ribnjaku. Još da je i igra bila za pet...