NK Omiš - NK Dugopolje 0:2

NK OmišgoolNK OMIŠ – NK DUGOPOLJE 0:2 (0:1). U susretu lidera i fenjeraša prvenstva na burovitom Omiškom Ribnjaku vidjeli smo samo naoko izjednačenu utakmicu u kojoj su gosti svoju kvalitetu znali bez većih problema pretočiti u dva pogotka, a domaći svoju terensku inicijativu opet nisu uspjeli materijalizirati, iako su imali dvije izvrsne prilike za pogodak. Prvu je u rezervnog vratara Dugopolja Adriana Bečića zapucao Ivan Šarić u prvom poluvremenu, odlično proigran od strane suigrača, a drugu Ljubomir Petrić na izdisaju sureta, kada mu je lopta malo pobjegla kad je sam izbio pred Bečića, dovoljno da prilika ode u nepovrat. To je bilo sve uzbuđenja vrijedno od Omiša, osim možda nekoliko intervencija u obrani sigurnog (a danas i nesretnog) Vedrana Kovačića i ako ne računamo "poklon-loptu" Nikole Tomića ekipi Dugopolja koju je u u 38. minuti Ante Stipić, izbiviši sam pred Boška Baučića, bez problema ubacio u gol za vodstvo gostiju ...

III HNL

NK OMIŠ – NK DUGOPOLJE 0:2 (0:1)

Piše: Mladen Banović

Prije toga bilježimo odlično izvedeni slobodni udarac Ante Barača s 25-30 metara koji je dobro zatresao mjesto gdje se spajaju greda i vratnica omiškog gola.

goolBarač je prijetio pogotkom i u nastavku, no Baučić je bio na mjestu i na visini zadatka. Do drugog pogotka lider prvenstva je došao nakon još jedne izgubljene lopte Omišana na sredini. Opasnost je otklonila obrana blokiranjem udarca u korner.

Na dobar ubačaj iz kuta najbolje je u skoku reagirao Danijel Vušković proslijedivši je glavom prema vratima Omiša. Na putu se lopta kao u fliperu odbila od Vedrana Kovačića i zakoprcala u golu.