Zmaj se počastio u gusarskom gnijezdu

Detalj s utakmice NK OmišgooolNK OMIŠ – NK ZMAJ  1:2 (1:1). Omiš je poveo nakon ubačaja iz kornera. Nikola Tomić je u petercu zapucao prema golu, vratar Josip Šolić je odbio loptu, a iz blizine, skoro sa same gol crte, natrčali Knezović ugorao ju je u gol za vodstvo Omiša. Zmaj je u prvom poluvremenu bio puno bolja ekipa na terenu. Gosti su stvorili četiri izvrsne prigode za pogodak, no samo zahvaljujući vrataru Duji Vukoviću i nespretnosti svojih napadača u završnici, realizirali su samo jednu i to onu u 25. minuti kada je Josip Bagarić efektno završio akciju koja je slijeva nadesno izmiješala cijelu omišku obranu, koja danas nije ni bila na visini zadatka ...

III HNL

NK OMIŠ – NK ZMAJ  1:2 (1:1)

Omiš. Stadion "Anđelko Marušić Ferata". Gledatelja: 350
Sudac: Romeo Ajduković (Split) - 7,5

Strijelci: 1:0 Knezović u 13. min., 1:1 Bagarić u 25. min, 1:2 Čurić u 70 min.
Najbolji igrač: Josip Bagarić (Zmaj)

Omiš napadao, Zmaj rigao vatru

Piše: Mladen Banović

U nastavku smo također gledali zanimljivu utakmicu. Puleni trenera Branka Šušnjare posložili su svoje redove, i krenuli aktivnije po vodstvo. Prilike za promjenu rezultata bilježimo na obje strane.

Detalj s utakmice NK Omiš
arhivske fotografije

U samo dvije minute Antonio Peković je na gol uputio dva izvrsna udarca sa dvadesetak metara, no u oba navrata izvrsno je intervenirao odlično postavljeni Šolić i sačuvao svoju mrežu.

Jedan od nesporazuma domaće obrane na centru vješto koristi Josip Gojak, probija stranu, ulazi u šesnaesterac Omiša, ali njegova lopta ne pronalazi nikoga na drugoj stativi.

U 70. minuti gosti opet rade pravi dar-mar u domaćoj obrani. Nakon dva, tri proigravanja gostiju u šesnaestercu Omiša napadač Zmaja Marko Čurić izbija sam pred Vukovića i ne griješi. Gosti vode 1:2.

Do kraja utakmice bilježimo još nekoliko poluprilika Omiša, ali i Makarana. U posljednjoj je "prekratak" ostao strijelac Knezović, koji se u doskoku i ozljedio.

U taktičkom nadmudrivanju bratskog dvojca Šušnjara u svom Omišu pobjedu je ovaj put odnio Goran, strateg s klupe Zmaja, donedavno trener podmlatka Hajduka.