OSK - Orkan 5:3

NK OSK - NK ORKAN  5:3. U utakmici 23. kola 1. ŽNL OSK je u subotu na svom terenu bio domaćin Orkanu. U utakmici koja je po uzbudljivosti, ritmu, potezima i lijepim golovima bila iznad županijskog ranga na koncu je slavio OSK sa 5:3 te time prekinuo crni niz od tri uzastopna poraza. Orkan se ovim porazom praktički oprostio od utrke za vrh tablice. Nakon tri kola apstinencije proradili su i strijelci OSK-a, a buletu su platili dugoračani koji su pokazali da su jako ubojiti u kontranapadima. OSK u vodstvo stiže već u 8. minuti. Norac-Kevo je sjajnom loptom u gol-šansu izbacio Banić-Škoju koji zaobilazi Miljka, vratara Orkana, a ovaj ga sapliće te sucu ne preostaje ništa doli pokazati na bijelu točku te opomenu vrataru dugoraćana. Siguran realizator najstrože kazne bio je Norac-Kevo koji je pogodio neobranjivo u gornji desni kut Orkana iako je Miljak pročitao stranu ...

1. ŽNL

Otok kod Sinja.

NK OSK - NK ORKAN  5:3

Izvor: nk-oskotok.bloger.index.hr

Dodajmo i da je ovo prva pobjeda OSK na Golim Brdima protiv Orkana nakon 4 godine. Po mokrom i skliskom terenu prikazana je kvalitetna igra bez ijednog oštrijeg starta te su gledatelji uistinu mogli uživati u današnjoj nogometnoj predstavi.

OSK je započeo utakmicu u formaciji 4-2-3-1. Na vratima je bio Samardžić, u zadnjoj liniji N. Bašić, Banić, Samardžić i I. Grgat. Ispred njih par zadnjih veznih činili su Putnik i Mažurin dok su na krilima ordinirali Norac-Kevo i maestralni Josip Dukić. Na mjestu polušpice igrao je Šimunović dok je najistureniji igrač u redovima OSK-a bio Banić-Škojo.

Osim Dukića koji je uz dva pogotka inicirao još nekoliko dobrih situacija kvalitetne partije odigrali su Bašić, Mažurin i Norac-Kevo, a i ostali igrači OSK-a su bili na potrebnoj razini. Da nije bilo tako onda ne bi ni došlo do pobjede OSK-a, pogotovo nakon što su gosti izjednačili na 3:3 te bili i u psihološkoj prednosti.

OSK u vodstvo stiže u 8. minuti. Norac-Kevo je sjajnom loptom u gol-šansu izbacio Banić-Škoju koji zaobilazi vratara Orkana, a ovaj ga sapliće te sucu ne preostaje ništa doli pokazati na bijelu točku te opomenu vrataru gostiju. Siguran realizator najstrože kazne bio je Norac-Kevo koji je pogodio neobranjivo u gornji desni kut iako je Miljak pročitao stranu.

U 15. minuti Banić-Škojo je pripremio jednu situaciju za Dukića koji je na trenutak odgodio udarac, dovoljno da braniči Orkana otklone opasnost.

Poravnanje rezultata dolazi u 21. minuti. Domaća ekipa jeftino je prodala jednu loptu na sredini terena, a gosti to kažnjavaju pogotkom. U školski odigranoj kontri Duje Klarić projurio je lijevom stranom te ubacio u sredinu za Ivana Šarića koji zabija sa 10-ak metara.

U 26. minuti stoper Orkana Karlo Bilić igrao je rukom u svom 16-ercu te sudac Pavić pokazuje na još kazneni udarac za OSK. I ovaj put je sa 11 metara pogodio Norac-Kevo za svoj 166. pogodak za OSK. Vratar Miljak je bio nemoćan.

U 28. minuti pucao je Putnik, a Miljak uz manje poteškoće ipak brani taj udarac. Nekoliko minuta poslije Putnik je sjajnom loptom uposlio Norac-Kevu čiji udarac glavom vratar Orkana brani. U 34. minuti iz okreta je pucao Dukić, a u 38. minuti udarac I. Grgata Miljak je prisiljen odbiti u korner.

Najveću obranu Miljak je imao u 42. minuti kada je čudesno obranio udarac Bašića koji je išao u suprotne rašlje. Pljesak sa tribine za oba aktera u toj situaciji.

Promašaje u prvom dijelu domaći nogometaši su nadoknadili pogotkom odmah na otvaranju drugog poluvremena kada je Mažurin sjajnom loptom uposlio Dukića koji primiruje loptu te ju posprema u mrežu.

Nikola Tomić, trener Orkana, potom čini dvije promjene koje su unijele živost u redove gostiju te Orkan preuzima konce igre u svoje ruke.

U 58. minuti protestirali su nogometaši Orkana tražeći kazneni udarac nakon duela Banića i Šarića, ali prije toga je Šarić igrao rukom što je i dosuđeno.

Terensku premoć u tim trenucima gosti su okrunili preko Nevena Klarića koji je 63. minuti  u solo-prodoru nanizao pet igrača OSK-a te pogodio u bliži kut.

U 67. Ivan Šarić je jednim lobom pokušao iznenaditi Samardžića no lopta odlazi iznad gola.

Poravnanje stiže u 71. minuti. Nakon jednog loše izvedenog prekida gosti idu u kontru te pucaju, a lopta ostaje u lokvi vode. Banić ju je pokušao ispucati iz opasne zone no to nije učinio najsjajnije te ona dolazi do N. Klarića koji pogađa sa 12-13 metara.

Taj pogodak kao da je razbudio domaće igrače koji su živnuli, pogotovo preko lijeve strane na kojoj su igrali I. Grgat i Dukić. Upravo je Grgat u 81. minuti proigrao Dukića koji centrira, a netko od gostiju loptu odbija na drugu stranu gdje ju je spreman dočekao Bašić te sa 15 metara snažnim prizemnim udarcem pogodio mrežu.

OSK se tada nije povukao nego je tražio novi pogodak, a on je stigao u 85. minuti kada je Putnik ubacio sa lijeve strane,a najbolji u skoku je Dukić koji pokazuje da igra u sjajnoj formi. Ukupno mu je to bio 12. pogodak u tekućoj sezoni, a ubilježio je i 7 asistencija.

Sve u svemu, bila je to zaslužena pobjeda OSK-a koji su nakon nekoliko ne pretjerano dobrih izdanja napokon zaigrali kako znaju.