Stiglo izvješće iz Otoka

NK OSK - NK ORKAN  2:0 (1:0). Orkan je, objavili smo to jučer, u 13. kolu 1ŽNL na gostovanju kod OSK-a izgubio rezultatom 2:0. Danas, pak, iz Otoka stiže izvješće o utakmici. Prenosimo ga u nastavku s web stranice NK OSK-a ...

NK OSK OTOK BLOG

Pobjedom zaključen jesenski dio, Mirko Labrović odstupio s mjesta trenera OSK-a

Izvor: nk-oskotok.bloger.index.hr

OSK se na najljepši način oprostio od svojih navijača što se tiče ove kalendarske godine. Domaća 2:0 pobjeda nad Orkanom, ukupno četvrta u nizu, osigurava miran period pred početak druge polusezone. A u tom periodu potrebno je izabrati pravo trenersko rješenje budući je Labrović odstupio s mjesta trenera OSK-a te dograditi igrački kadar. Mirku se zahvaljujemo na kvalitetnom radu i dobrom rezultatu te mu želimo mnogo sreće u nastavku trenerske karijere.

Obje ekipe ovu utakmicu dočekale su u dobrom raspoloženju – OSK nakon uvjerljive pobjede u Postirama, a Orkan nakon što su svladali vodeću Mladost.

Gledatelji su na Golim Brdima vidjeli borbenu utakmicu koja se igrala na dosta teškom terenu no srećom nije bilo ozljeda iako se igralo čvrsto.

Što se tiče OSK-a zbog poslovnih obveza izostao je Ivan Norac-Kevo pa je Labrović morao pronaći trećeg mlađeg igrača da popuni traženu kvotu. Izbor je pao na Dominika Plavšu koji je opravdao dano mu povjerenje. Na terenu je proveo 58 minuta na poziciji napadača i pružio dobru igru koju je okrunio pogotkom u 41. minuti.

I prije toga je imao priliku koju je vratar gostiju Marin Bajamić vršcima prstiju uspio odbiti u korner. Vrijedi istaknuti odlične partije stoperskog dvojca Banić-Mandac, zatim Varvode te Šimunovića. Ni ostali igrač nisu podbacili, dapače.

OSK je furiozno krenuo u susret i već u drugoj minuti se u šansi nalazi A. Banić-Škojo. U 5. minuti vidjeli smo brzu i odličnu akciju OSK-a koju udarcem završava Plavša. Ipak, golman Bajamić je siguran. U 6. minuti S. Banić-Škojo puca glavom pokraj gola nakon kornera. Orkan je nakon toga uspio primiriti ritam da bi u 23. minuti po prvi put zaprijetili, ali spašava Banić.

U 30. minuti stopostotna šansa OSK-a, u prilici je Plavša koji je loptu na 11-12 metara primio na prsa i u padu pucao no točno u vratara Bajamića.

U 34. minuti ponovno je za malo neprecizan kapetan OSK-a, S. Banić-Škojo. Tri minute kasnije neugodni Jukić se izborio za poziciju za udarac no bez veće opasnosti po gol OSK-a.

U 40. minuti ponovno šansa OSK-a gdje domaći igrači ne uspijevaju ugurati loptu u mrežu. U 41. minuti OSK je poveo. Banić je nakon jednog ubačaja pogodio gredu, a na loptu natrčava Plavša i snažnim udarcem zabija sa vodstvo OSK-a. Do kraja poluvremena nije bilo većih uzbuđenja.

Drugo poluvrijeme bilo je dosta manje sadržajno od prvog. Tako nismo ubilježili ni jednu priliku sve do 74. minute kada je s desne strane ubacio A. Banić-Škojo, a između dva gostujuća igrača skače Zvonimir Norac-Kevo i dobro puca glavom, no malo pored gola. U 89. minuti Varvoda je pogodio vratnicu, lopta je potom šetala po crti no nije htjela u mrežu.

Duboko u sudačkoj nadoknadi OSK je potvrdio pobjedu. Pucao je S. Banić-Škojo, lopta dolazi do Vardića koji ju šalje u mrežu da bi je koji metar od gola dodirnuo Norac-Kevo. Gosti su protestirali tvrdeći da je Norac-Kevo bio u zaleđu.

Sve u svemu bila je to zaslužena pobjeda OSK-a nad solidnom ekipom Orkana koja je igrala bez svog ponajboljeg igrača Predraga Šimića.

Najbolji strijelac OSK-a nakon prvog dijela tako je Zvonimir Norac-Kevo s 5 golova.