Orkan - Solin 1:2

NK ORKAN - NK SOLIN 1:2 (1:1). U dvoboju Županijskog kupa NSŽSD u srijedu je u Dugom Ratu u odgođenoj utakmici Orkan izgubio od Solina. Poveli su gosti iz Solina već u 6. minuti preko Marinovića. Orkan je ozbiljno zaprijetio sedam minuta kasnije preko Ivaniševića, ali vratar Solina, Višić, spašava siguran pogodak. Ivanišević se ne predaje, nakon kornera u 14. minuti s tri metra šalje loptu u mrežu sada nemoćnog Višića i poravnava rezultat na 1:1. Samo minutu nakon toga ponovo Orkan prijeti preko Jukića, koji pogađa prečku! S tim rezultatom odlazi se na odmor. U nastavku susreta Orkan je pokazao veću želju za pogotkom, no dugoraćani nisu tu svoju želju za pobjedom uspjeli materijalizirati pogotkom. Baš to je u 70. minuti susreta učinio kapetan protivničke ekipe Gruica. Udarcem sa 18 metara iskosa vara Baučića i postavlja, ispostavilo se 20-ak minuta kasnije, konačan rezultat ovog kup susreta i prolazak Solina u daljnje natjecanje, gdje ga čeka dvoboj s Uraniom u Baškoj Vodi. Orkanu su, treba to reći, nedostajala čak šestorica standardnih igrača, četiri su bila na turniru u Češkoj (Marčić, Klarić, Mandurić i Šarić) dok su Šimić i Čorić ozljeđeni, pa treneru Anti Vitaiću nije bilo nimalo lako pripremiti momčad za ovu kup utakmicu. Kod Solina nije bilo Vučemilovića i Kapetanovića..

Tekst i foto: Ivo Čavka / DalmacijaNews
Izvor: DalmacijaNews

Za NK ORKAN su nastupili: Baučić, Galić, Baraban, Miljak, Tokić, Grbeša, Ivanišević (od 81. Ercegović), Jukić, Voloder (od 73. Balić), Jerončić (od 78. Vuković).
Trener: Ane Vitaić

FOTO-IZVJEŠĆE s utakmice pogledajte ovdje.