Orkan - Sloga 5:0

NK ORKAN - NK SLOGA 5:0 (1:0). U derbiju 10. kola Orkan je uvjerljivo savladao Slogu iz Mravinaca i osvanuo na vrhu tablice 1.ŽNL. Od samog početka vidjelo se da će ovo biti jednosmjerna utakmica. Plod uvodne inicijative domaćih bio je pogodak u 22. minuti. Raspoloženi Klarić probio je lijevu stranu i ubacio u sredinu gdje mladi Ante Marčić fenomenalnim škaricama zabija za 1:0. Bio je to pogodak kakvog se ne bi posramili ni najbolji strijelci europskih natjecanja. Do kraja poluvremena Dugoraćani su propustili još nekoliko lijepih prigoda, dok je Sloga tek blago zaprijetila u 41. minuti preko stasitog Marovića, no njegov udarac glavom odlazi preko gola. U samom početku drugog poluvremena Orkan je povećao vodstvo. Grbeša i Šarić odigrali su dupli pas, a ovaj potonji izlazi sam pred Juričića i hladnokrvno ga matira. Nisu se gosti oporavili od tog šoka, a već je uslijedio novi..

ORKANSKI DO VRHA TABLICE

Piše: S. Radić / Sportske Novosti

Igrala se 53. minuta, a Marčić je lijepo prošao po desnoj strani u ubacio za Grbešu koji rutinirano zabija za 3:0. Već dobrano uzdrmana obrana Sloge prima novi pogodak u 63. minuti. Šimić je odradio sve na desnoj strani i vratio povratnu loptu za Ivana Šarića koji zabijala 4:0. Šlag na tortu ove rapsodije stavlja Šarić svojim trećim pogotkom u 87. minuti. Ovaj put asistent mu je bio talentirani Marčić koji je sve servirao za okruglih 5:0 i veliko slavlje domaćih.

Za NK ORKAN su nastupili: Baučić 7, Galić 7, Balić 7,5 (od 65. Mandurić 7), Baraban 7,Šimić 7,5 (od 72. Ivanišević 7), Marčić 7,5, Grbeša 7,5 (od 67. Miljak 7), Šarić 8, Mihovilović 7,5, Klarić 7,5, Tomić 7,5.
Trener: Goran Pekas 8.