Vaterpolo u Ivanbegovini

GolPrenosimo s bloga NK Kamena - http://nkkamen.bloger.hr/ - osvrt na subotnju nogometnu utakmicu između Orkana i Kamena u Ivanbegovini.
NK KAMEN - NK ORKAN 1:0 (0:0). NK Kamen u 5. kolu IV HNL dočekao je NK Orkan, momčadi sa kojom je uvijek teško prolazio. Naša momčad imala je za cilj zaustaviti "orkanski nalet" Orkana, jedine momčadi sa stopostotnim učinkom u ovoj sezoni. Dakako, i gostima su nakon četiri startne pobjede apetiti porasli. 90 minuta igre po kiši i borba za svaku loptu rezime je ove utakmice. U prvom dijelu Lešina tuče glavom a golman Bajamić čupa naoko siguran pogodak. Biloš je promašio kada se našao sam malo iskosa, ali i Šerlija u samoj završnici prvog dijela. Sredinom poluvremena i gosti su imali čistu situaciju kada je Juričić zapeo u vodi i njihov napadač se našao sam pred golom, ali završni udarac je slabašan.. Odmah potom usljedila je još jedna prijetnja gostiju iz Dugog Rata ali Lončar je opet na mjestu ...

IV HNL, 5.kolo

NK KAMEN - NK ORKAN 1:0 (0:0)

Skoro pa vaterpolo!

Izvor: blog NK Kamen Ivanbegovina
Link: nkkamen.bloger.hr

I dok je u prvom dijelu bilo donekle i ravnopravno, u nastavku naša momčad više stišće. Jasan je bio gostujući gard. Čvrstom i gustom obranom do pozitivnog rezultata.

Lešina je u 70.min, mogao i bolje ali neometan je a 10-tak metara samo dodao golmanu Bajamiću. Potom je Šerlija pokošen u kaznenom prostoru, nije se oglasio sudac.

Što utakmica odmiče pritisak je veći. Gosti i sa 7-8 igrača u obrani, suvereni u skoku, pravovremeni u bloku i sigurnim golmanom uspješno odolijevaju.

U 80. minuti nakon po tko zna kojim kornerom, dobro su pokriveni i Gabrilo i Juričić i Šerlija i Ćelić, ali ne i Lešina koji efektno glavom zakucava za 1:0!

Kamen je mirno utakmicu priveo kraju iako je Orkan u završnih 10 minuta pokušao sve napadajući i sa 3-4 napadača.

Svakako valja odati priznjanje svim igračima na velikoj borbenosti ali i izuzetno korektnom nadmetanju gotovo bez težeg prekršaja, uz tek jedan žuti karton usprkos teškim uvjetima za igru, skoro pa vaterpolskim.

Ovo ne vrijedi za Tonća Žilića, 35 godišnjeg igrača Orkana, a ne tako davno i igrača prvoligaških klubova, između ostalih i Hajduka, koji se u samoj završnici ničim izazvan obrušio na domaćine, vokabularom koji nije vrijedan uzimanja prostora na ovim stranicama.

Ostali rezultati 5.kola:

Postira - Urania 1:2, Sloga - Vinjani 3:2, Gošk - Jadran (T) 4:1, Glavice - Croatia 0:1, Slaven - Val 1:0, Gusar - Omladinac
2:1, Župa - OSK 0:0.