Omišani napadali, Raštani zabijali

goolNK OMIŠ - NK RAŠTANE  1:3 (1:0). Zanimljiva utakmica s puno prilika, preokreta, četiri lijepa gola i barem desetak propuštenih "mrtvih" prilika. Odličan Omiš u prvom dijelu ugodno je iznenadio i burom propuhane navijače ali i goste koji su svoje kvalitete ipak konkretizirali u nastavku. Već u 7. minuti domaći su poveli. Darko Tomaš je bio u izgledoj prilici koju je prekršajem sprječio vratar Ante Pedić. Jedanaesterac. S bijele točke siguran je bio Jure Žilić. Raspoloženi Omišani stvorili su u prvom dijelu pregršt prilika, no vratnica (Marin Knezović) ili intervencija golmana Raštana ili nepreciznost domaćih kod skoka (Vedran Kovačić, Nikola Tomić) ili pak posljednjeg dodavanja (Antonio Peković) ili potez viška napadača (Jure Žilić) spasile su goste veće nevolje. U nastavku sasvim druga priča! Bilježimo odličnu prigodu Ferdinanda Jankovića, no gol jednostavno neće pa neće Omišane, ali i svjedočimo puno boljem izdanju ekipe Raštana, koja u prvom dijelu nije opasnije ni priprijetila Duji Vukoviću. I kako to u nogometu biva, kad ne iskoristiš svoje prigode sljedi kazna - primiš gol(ove)! ...

III HNL

NK OMIŠ - NK RAŠTANE  1:3 (1:0)

Omiš. Stadion "Anđelko Marušić Ferata".
Gledatelja. 300
Sudac: Damir Silić (Dicmo) - 7,5

Strijelci: 1:0 Jure Žilić s 11 m u 7. min., 1:1 Frane Medun u 56. min, 1:2 Marko Gospić u 70. min, 1:3 Ante Gospić u 78. min

Najbolji igrač: Goran Burčul (Raštane)

Piše: Mladen Banović

Tako je i bilo u 55. minuti kada je Frane Medun od suigrača dobio odličnu loptu u šesnaestercu Omiša, "cimnuo" i oslobodio se svog čuvara, pogledao gdje je golman Vuković i precizno poslao loptu u drugi dio mreže.

Omiš nastavlja sa napadima, nižu se poluprilike i prilike, ali rezultat se ne mijenja ni iz "zicer" prilika. Raštane su previše iskusna ekipa da to ne bi kaznili, vidjelo se to najbolje u nastavku.

arhivska fotografija

Brzom transformacijom igrača sredine sijevale su kontre i proigravanja iza leđa obrane Omiša koji je primjetno pao u igri. Nekoliko opasnih prilika domaća obrana je spriječila, no ne i onu iz 70 minute, kad se u šesnaestercu Omiša opet stvorio višak "bijelih", a Marko Gospić s ruba peterca povratnu loptu zabio neobranjivo pod prečku za vodstvo gostiju.

Do kraja se igralo "va bank", Omiš je jalovo napadao, a gosti - opet zabili. Na 1:3 u 78 minuti povisio je prekrasnim udarcem drugi Gospić u dresu Raštana, Ante. Izgleda da su se Gospići za današnji blagdan (mala Gospa) dobro preporučili svojoj nebeskoj zaštitnici.

Gosti su potom u samoj završnici znalački "zatvorili" utakmicu.