3.HNL: U dvoboju novajlija GOŠK slavio kod Orkana

NK ORKAN - NK GOŠK DUBROVNIK 1919  0:3 (0:2).Naš Orkan je ovaj utorak dočekao još jednog novaka u 3.HNL-jug, ekipu GOŠK-a iz Dubrovnika. Gosti su ušli u utakmicu sa većom željom i odlučnošću što ih je i dovelo do radnog vodstva. Već u 8 minuti susreta gostujući igrač Veraja je zatresao mrežu domaćih. Nakon gola gosti se nisu povukli, dapače, nastavili su sa dobrom igrom i to im se isplatilo već u 18 minuti kad opet gosti tresu mrežu. Cicelj je postigao pogodak za povećanje vodstva gostiju, a s rezultatom 0:2 se otišlo na poluvrijeme. U nastavku Orkan se trgao, puno bolje je njihova igra izgledala na terenu, stvaraju se prilike za pogodak, no nema realizacije. U jeku nastojanja domaćina za smanjenjem rezultata gosti opet tresu domaću mrežu. U 62. minuti igrač Goška Žile povisuje vodstvo Dubrovčana na 0:3. Do kraja utakmice bilježimo par dobrih udaraca na gol na obje strane, no rezultat se više nije mijenjao. U sastavu Orkana primjetio se nedostatak standarnih bekova, Tokića i Galića, kojima želimo brz povratak i što brži povratak u crveni dres. Orkan je ovaj put ostalo bez svih bodova, kao i u prošlom kolu na susjedskom derbiju u Omišu. No glave gore, nakon analize pogreški i ovotjedne runde treninga nadamo se boljem nadolazećem vikendu i dobrom izdanju našeg Orkana na zadarskim Stanovima gdje u subotu igraju protiv donedavnog prvoligaša Zadra. I za kraj jedan zanimljiva informacija.. Gledajući prošlu i sadašnju sezonu do poraza protiv Omiša i GOŠK-a Orkan je nanizao čak 17 utakmica bez poraza! Kvaliteta je tu, nije nigdje nestala, iako liga jest jača već se veselimo utakmici u Zadru..

Piše: Marko Kadić