Rukomet (Ž): E da nema kontri..

RK OrkanRK ORKAN - ŽRK SPLIT 2010  17:41 (8:22). A što reći o utakmici u kojoj nam protivnice realiziraju 22 kontre!?! Ili, kada znamo da su realizirali 4 sedmerca skrivljena u pokušaju da spriječimo kontre!?! A bilo je i još 4 kontre koje nisu realizirale zahvaljujući odličnoj golmanici Mladeni! Dakle, ukupno 26 golova od ukupno 41 koje smo primili kao posljedica odlično izvedenih kontri Splićanki “s brojem“. A iste su došle kao rezultat odlične igre u obrani. To je opet znak da mi i nismo igrale baš nešto kvalitetno. A i kako bi kada znamo da smo kao protivnice imali buduće članice najkvalitetnije lige u Hrvatskoj. Protivnice koje u svojim redovima imaju bivše reprezentativke Hrvatske (Križanac, Džeko, Šimičić, Perkušić), neke od njih i sa višegodišnjim prvoligaškim iskustvom, kao munja brza krila (Emer, A.Lisica),  ali i vrsnog stratega na klupi (V.Srhoj). Pridodamo li tome i naše nedaće ...

RuKOMET (Ž)

RK „ORKAN“ Dugi Rat – ŽRK „SPLIT 2010“ Split  17:41(8:22)

Gledatelja 50
suci: Martin Ćapeta (Solin) i Petar Žanko (Sinj),
nadzornik: Vladimir Šerić (Split)

RK „Orkan“: Delić (10+1), Šćurla 4 (2), Balić, M.Ercegović 8, V.Mimica 1, Čikotić, Grubiša, Žižić, A.Mimica, Banović 2 (1), L.Ercegović 1 (1), Merćep 1, Pecić, trener:Zlatko Grubiša
sedmerci: 4/8

ŽRK „Split 2010“: Borovac 1, T.Lisica 1, Jurić 2, Surjan 6, Emer 6, Džeko 7 (4), A.Lisica 4, Perkušić 2, Krolo, Stilinović, Vuković, Mandarić 1, Galić 1, Križanac, Šimičić 10, trener: Vatroslav Srhoj
sedmerci: 4/5

Izvor: rkorkan.com

Pridodamo li tome i naše nedaće: Rake išla sa mini rukometašicama na PH u Karlovac, Riba ostala na tribinama, Jele se ozlijedila u 5. minuti, Žižu bolilo rame, Šćurla zbog slabe bandaže palca prvo poluvrijeme nije niti ušla u igru, a Sara zbog bolesti imala samo jedan trening, onda možemo biti i zadovoljni sa konačnim činjenicama.

Znači ne rezultatom, ali činjenicama koje kažu: skoro cijelu utakmicu smo igrale sa 1996. godištem koje su pojačale izvrsna Mladena i još bolja Mirje, inače sigurno najbolja igračica utakmice (8 zgoditaka, 3 izborena sedmerca, 2 isključenja, 3 asistencije), onda možemo biti i zadovoljne. Naročito kada ovome pridodamo i podatak da smo u zadnjih 10 minuta kada su Splićanke igrale sa igračicama koje su u pravilu zamjene onima prije spomenutima postigle rezultat od 5:3 za nas.

rk orkan - žrk split 2010

Zvuči pomalo apsurdno kada se pogleda ukupni rezultat, ali  ove prije spomenute činjenice nam daju za pravo kada smatramo da smo u tzv. postavljenoj igri dosta dobro parirale puno kvalitetnijim igračicama. Da bismo bile još zadovoljnije ne dopušta nam podatak od čak 30 kontri koje smo dozvolile protivnicama da ih bez nekog značajnijeg ometanja s naše strane ostvare. Ali, u stjecanju iskustva, toliko neophodnog našoj mladosti ovo je bilo neprocjenjivo.