Antica obranila pobjedu nad Makarkama

U izuzetno borbenoj, napetoj i do posljednjeg trenutka neizvjesnoj utakmici, sretno i spretno, upisali su dugoračke rukometašice dva nova boda na svoj konto. Još jednom, glavnu ulogu u mladoj ekipi odigrala je golmanica, ali ovaj put ona mlađa, Antica Mimica, skupivši čak 22 obrane. Bravo Antice! Od samog starta Orkanašice su krenule u dobrom ritmu i poveli, a Makarke su ih pratile, konstantno pušući za vratom. U 11. minuti po prvi puta dugoraćanke odlaze na +2(5:3), a odmah zatim i na +3(6:3), ali uporne gošće u 16. minuti opet dolaze do izjednačenja (6:6). Nastavlja se igra "gol za gol“ ...

SOLIN, 9. 03. 2014. GSD „Bilankuša“, gledatelja 150

2. HRL-jug (ž), 13. kolo:

RK "ORKAN" - ŽRK "HOTELI MAKARSKA"  23:22 (13:12)

Piše: Ivana Banović / rkorkan.com
Izvor: rkorkan.com

Nastavlja se igra "gol za gol“ uz veliki broj tehničkih grešaka (ukupno 19 s naše strane), ali zahvaljujući prije spomenutoj Antici, opet se odljepljujemo na +3 (11:8) u 23. minuti. Pred kraj prvog dijela osjeća se pad u igri što gošće koriste i približavaju se na samo gol zaostatka (13:12) s kojim se otišlo na odmor.

Drugo poluvrijeme bolje otvaraju gošće i prelaze u vodstvo (13:14), no nismo dopustili da učine nešto više. Postigavši dva pogotka za redom vraćamo se u utakmicu i nastavljamo u istom ritmu, a Makarke i dalje uporno pušu za vratom. Od 40. minute uslijedila je „crna rupa“ u našoj igri, kada čak 5 minuta nismo uspjeli postići pogodak, no opet zahvaljujući odličnim obranama naše Antice, kao i dobroj obrani predvođenoj najmlađom u ekipi Kristini Banović ('99. godište) zajedno s Vinkom Mimicom, zadržavamo izjednačenje.

RK orkan

Nastavlja se igrati „gol za gol“, a u posljednjim trenucima se odvijala prava drama. U pretposljednjoj minuti Makarke zabijaju za izjednačenje (22:22), no uzvraćamo istom mjerom i odlazimo na +1. Punu minutu prije kraja utakmice gošće kreću u napad i čudesnom obranom naše Antice uspijevamo sačuvati vodstvo.

Trebalo je samo odigrati napad još 20 sekundi, no uporna Ana Sokol siječe dodavanje i sama kreće u kontru koju naša Antica brani i osigurava titulu junakinje i najbolje igračice utakmice.

Od početka utakmice kao glavni golgeteri nametnule su se Šćurla i Ercegović (ukupno 16 pogodaka), a baš kada je bilo najpotrebnije pridružile su im se Čikotić, V. Mimica, M. Banović i K. Banović.

Obrana je funkcionirala jako dobro, čvrsto i borbeno, a posebno se istakla Kristina koja je uz pomoć kapetanice Vinke odradila odličan posao. Pohvaliti valja i sve ostale cure na odlično i disciplinirano odigranoj utakmici, u kojoj, unatoč ispuštanju vodstva nismo "gubile glavu“ već smo nastavile s igrom i borbom koja se na kraju isplatila.