Nogomet: Nadvisili Velebit

Omiš nogometašiOmiš nogometašiNK OMIŠ - HNK VELEBIT  2:1 (1:1). Dopadljiva utakmica odigrana je u subotu Omišu. Već sam početak nagovijestio je da gledateljima neće biti dosadno. Igrala se sedma minuta. Odličan ubacivanje u šesnaesterac mladog Frane Jurčevića u gol je glavom zakucao Marin Knezović. No vrlo dobra momčad Velebita brzo je odgovorila. Poslije jednog prekida na sredini lukavim su proigravanjem iza obrane Omiša izbacili Ivana Vrcića u gol priliku, koju centarfor gostiju nije propustio realizirati. Duje Vuković nije ovaj put mogao ništa učiniti, čuda se ipak ne mogu činiti svaki dan. Izjednačenje u 15 minuti. I poslije se igralo dobro, prilika za pogodak nije nedostajalo. Mladi Frane Jurčević bio je glavni akter u čak tri, većinom nakon odličnih proigravanja Kovačevićai ubačaja sa strane Antonia Pekovića, što bi se reklo "stopostotne" prilike za pogodak, no u sve tri prigode vratar Velebita Tomo Gluić je reagirao  izvanredno, sačuvavši svoju mrežu pred udarcima i zasluženo ponijevši epitet igrača utakmice ...

III HNL Jug.
Omiš. Stadion "Anđelko Marušić Ferata". Gledatelja: 300

NK OMIŠ - HNK VELEBIT  2:1 (1:1)

Piše: Mladen Banović

U 73. minuti nakon prodora Ante Brstilo je nakon kontakta s obrambenim igračem pao u šesnaestercu protivnika, a sudac Pezo je pokazao na bijelu točku.

Vodstvo i zasluženu pobjedu domaćinu je donio Jure Žilić, povratnik u momčad nakon ozljede, sigurno realiziravši kazneni udarac.

Gosti su, istina, u završnici imali vrlo izglednu prigodu za podjelu bodova, no loptu, koju su već svi vidjeli u golu, Marin Carević je u posljednji trenutak glavom uspio skrenuti do stative.

omis_velebit

Sudac: Blaž Pezo (Mokošica) – 6,5
Pomoćni suci: Mikica Nobilo (Blato n/K), Jure Karamatić (Ploče), Mladen Jurić (Vranjic)

Strijelci: 1:0 Knezović u 7 min., 1:1 Vrcić u 15 min., 2:1 Žilić (11m,) u 73 min.
Najbolji igrač: Tomo Gluić (Velebit)