Košarka: Studenac zamrznuo Zadranke

ZADAR – STUDENAC OMIŠ  52-68 (18-23, 9-17, 11-16, 14-12). Derbi 9. kola A-1 lige (žene) odigran je u dvorani "Krešimir Ćosić" u gradu košarke, Zadru. Ekipa Studenac Omiš i dalje je ostala jedina neporažena ekipa ovogodišnjeg natjecanja u A-1 ligi. Omišanke su zasluženo pobijedile i u Zadru, bile su bolja ekipa tijekom cijeloga susreta. Kontrolirajući razliku koju su stekle početkom druge dionice, nisu ni dozvolile Zadrankama da ih ugroze do kraja susreta ...

KOŠARKA, ŽENE

Zadar, Dvorana 3 KC Krešimir Ćosić.

ZADAR - STUDENAC OMIŠ   52 - 68

Piše: Luka Bujas / VOX Zadar
Izvor: VOX Zadar

Košarkašice Zadra porazom se opraštaju od 2009. godine, svojim prvim domaćim u ovogodišnjem prvenstvu A-1 lige. Sa 68-52 u punoj Dvorani 3 KC Krešimir Ćosić od Zadra su biule bolje Omišanke, košarkašice Studenac Omiš.

Jedina je neizvjesna bila prva dionica utakmice, koju je Studenac dobio sa 23- 18. Kod rezultata 20-18 gošće rade veliku seriju od 10-1, odlaze na 30-19, što se na kraju pokazalo i presudnim u pitanju pobjednika ovoga susreta.

Već u 20. minuti susreta Zadranke su imale 15 koševa zaostatka, a na odmor se otišlo rezultatom 40-27 u korist Studenca.

Pitanje pobjednika definitivno je bilo jasno u 25. minuti, kada je Studenac imao prednost 51-30. Tada su Zadranke i po posljednji put uspjele malo zaprijetiti, kada su se serijom 7-0 vratile na 51-37. Međutim, razigrana gostujuća ekipa odmah potom vraća na 20 koševa prednosti, koje je održavala sve do kraja susreta.

Najveću prednost Studenac je imao u 38. minuti, kada je na semaforu bilo 68-45. Igračice trenerice Mazije do kraja su utakmice uspjele serijom 7-0 smanjiti na prihvatljivih 68-52.

Trenerica Mazija raznim je rotacijama pokušavala pronaći petorku koja će se suprotstaviti Studencu, ali nažalost nije uspjela, što je rezultiralo lošom igrom i prvim domaćim porazom.

Pogotovo se da primijetiti da nikako ne funkcionira skok u trenucima kada su Zadranke igrale zonsku obranu, jer su Omišanke znale imati i po nekoliko skokova u napadu, o čemu najbolje govori statistički podatak skokova u napadu, koji iznosi 15-3 u korist Studenca.

Zadranke su imale i jako lošu šutersku večer, o čemu najbolje govori slabih 25 posto šuta za tri (samo tri pogođene trice) i 61 posto sa linije slobodnih bacanja, ali i čak 12 izgubljenih lopti naspram Studencovih 7. Dvoznamenkaste u redovima Zadra bile su Marin sa 11 i Akšamović sa 10, iako smo i od njih vidjeli puno bolja izdanja.

Kod gostiju iz Omiša Javorčić je postigla 22, a Šerić 15 koševa.

Zadar. Dvorana 3 KC Krešimir Ćosić. Gledatelja: 200.
Suci: Goleš i Kardum (oba Šibenik).