RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC - RK DUBROVNIK  26:25 (13:12). U nedjelju je pred više od 800 gledatelja u sportskoj dvorani Ribnjak u Omišu odigran rukometni susret između domaćina, ekipe Hrvatskog Dragovoljca i ekipe Dubrovnika. Dragovoljac se pod vodstvom trenera Frane Pleića ozbiljno pripremio za ovu vrlo važnu utakmicu na startu sezone, te spremno dočekao uvijek neugodne goste koji su se znatno ojačali i imaju velike ambicije ovu sezonu. Naravno, uprava Dragovoljca nema ništa manje ambicije, pa se tako prvoj ekipi priključila dva nova/stara igrača -  Dino "Stroj" Banović i Ante Bušić, a pokrenut je cijeli niz novih projekata. Prije početka utakmice održana je mala svečanost na kojoj je uručeno priznanje za dugogodišnji rad u upravi Hrvatskog Dragovoljca gospodinu Jošku Čizmiću. Priznanje mu je uručio novi predsjednik kluba Marin Šaban. Na terenu je Dubrovnik ambiciozno krenuo u utakmicu te je čak poveo s dva gola prednosti nakon nekoliko minuta igre, ali jaka obrana Dragovoljca ubrzo zaustavlja napade gostiju. Dragovoljac radi seriju od pet golova te odlazi na četiri gola razlike u prvom dijelu prvog poluvremena. Nakon  nekoliko pogrešaka i uspješne realizacije gostiju prvi dio igre ipak završava rezultatom 13:12 za Dragovoljac...

RK Hrvatski Dragovoljac pobjedom otvorio novu sezonu pred punom dvoranom na Ribnjaku

Piše: Stipe Tokić

Otvaranje drugog poluvremena je pripalo kapetanu Mislavu Plazibatu Keđi, koji serijom golova u prvih deset minuta uništava goste i stvara opet razliku od četiri gola prednosti. Ubrzo potom nekoliko grešaka i u najmanju ruku sumnjivih odluka sudaca utakmicu opet vraća u egal, a uporni gosti uspijevaju nakratko i povesti.

Tada na scenu stupa vratar Stipe Maleničić sa nekoliko sjajnih obrana i zaustavlja sve Dubrovačke napade u finišu utakmice, što domaćin koristi i uspješno privodi utakmicu kraju s konačnim rezultatom 26:25.

Hrvatski Dragovoljac je ostvario vrlo vrijednu pobjedu, poglavito protiv jakog protivnika na startu sezone, pred prepunom dvoranom Ribnjak i vjernim navijačima žednima novih pobjeda.

Dragovoljac je fizički i tehnički dobro pripremljen, trener Pleić i tajanik Pleić mogu biti zadovoljni, ali naravno ima tu još dosta prostora za napredovanje i usavršavanje igre, te izbjegavanje onih "žutih" minuta, što su i pokazale neke situacije i na ovoj utakmici.

Najbolji igrač utakmice je bio tim Dragovoljca, a ako već moramo izdvojiti nekoga neka to bude kapetan Mislav Plazibat Keđa koji je u važnu pobjedu utkao deset pogodaka, a treba pohvaliti i odličnu (i efikasnu) igru Mateja Jakeljića.

Dragovoljac sljedeći vikend ide "Duće Toursom" na nedaleko gostovanje u Metković "po nove bodove" i mandarine, a do novoga spektakla na Ribnjaku požurite po preplate kako bi osigurali svoje mjesto na tribini i tako dali podršku Našem Dragovoljcu!