Pun vikend rukometa!

RK OrkanU subotu u dvorani u Solinu s početkom u 14 sati Orkanašice dočekuju ekipu Makarske. Na parketu splitskih Gripa u 18 sati počinje dalmatinski rukometnii derbi, Dragovoljci dočekuju Kaštela. U nedjelju u Spaladium Areni bodrit ćemo Hrvatsku u uzvratnoj utakmici sa Španjolcima. Uistinu, pun vikend rukometa! Ajmo naši! U nastavku saznajte kako su naše Dugoračanke startale u proljetnom dijelu prvenstva ...

rkorkan.com

RK OrkanNa samom startu proljetnog dijela prvenstva, u gostujućoj utakmici, svladali smo ekipu Trogira. Iako 10 golova razlike ukazuje na laganu utakmicu, ova nije bila takva, barem ne prvi dio! Jer, kada pogledamo unatrag, na početak jesenskog dijela prvenstva, u ovu utakmicu smo ušli bez 4 standardne igračice (Rake, Meri, Dijo, Zare)!

S takvim, oslabljenim sastavom, ušli smo nervozno u utakmicu, no ipak uspijevamo krenuti s vodstvom (0:1, 0:2, 1:2, 1:4) i malo smirujemo situaciju. Nakon početnog vodstva previše se opuštamo i u 14. minuti domaće igračice se uspijevaju približiti na samo pogodak zaostatka (4:5).

Pri tom rezultatu na teren opet stupa nervoza, koja je rezultirala brojnim promašajima i tehničkim greškama na obje strane pa se tako 3-4 minute igrale bez pogodaka!

Nakon tih nekoliko 'nervoznih' minuta, preuzeli smo kontrolu nad utakmicom i napravili seriju od 5 pogodaka (4:11) i već tada, krajem prvog dijela utakmice, riješili pitanje pobjednika! Na odmor se otišlo rezultatom 5:11.

U drugi dio utakmice ulazimo mirno i postupno povećavamo razliku pa su tako i sve mlađe cure dobile priliku da zaigraju! Na kraju, mirnih i zadovoljavajućih +10, 14:24!

RK OrkanSvoju priliku i punu minutažu odlično je iskoristila golmanica Mladena Delić skupivši čak 20 obrana, dok su se u napadu, kao strijelci istakle Maja Tukić s 8, a odmah iza nje Mirjana Ercegović sa 7 i Antonia Voloder sa 6 postignutih pogodaka! Bravo cure!

Ovom pobjedom skočile smo na 4. mjesto, imamo 1 bod i utakmicu više u odnosu na Makarsku koja je na 5. mjestu. Slijedeće kolo pauziramo, a onda nas čeka gostovanje u Kaštelima za koje se trebamo dobro pripremiti, jer neće bit lako! Zato cure, ajmo sve na trening!

ŽRK TROGIR

Marija Ivica, Ivana Katinac, Kristina Tomaš, Mia Piteša, Ana-Maria Mitar, Anamarija Goleš, Maja Sunara 1, Nives Jakus 5, Nikolina Čarapina, Marina Šalov 5, Klaudija Palada 1, Tina Perišić 2

Sl. predstavnik: Stjepan Barada
Trener: Ante Burger
Sedmerci: 2/2
Isključenja: 3 (6 minuta)

RK ORKAN

RK OrkanMladena Delić (19 obrana), Marina Šćurla, Antonia Voloder 6, Ivana Banović 1, Mirjana Ercegović 7, Vinka Mimica, Maja Tukić 8, Ana Čikotić, Katica Grubiša, Božana Caktaš, Jelena Balić 1, Ivana Žižić, Lucija Ercegović 1, Ivana Ribičić

Sl. predstavnik: Vesna Pleić
trener: Zlatko Grubiša