Bodovi se pamte

omišaniNK OMIŠ - NK JADRAN LP  2:0 (2:0). U tvrdoj i tipičnoj prvenstvenoj utakmicu u Omišu domaćin je svoju terensku inicijativu u prvom dijelu uspio okruniti s dva pogotka. Već u 4. minuti nakon kornera brazilac Amauri je glavom zabio za vodstvo. Skoro istu akciju smo vidjeli u 45. minuti. Opet korner domaćina, dobar ubačaj u šesnaesterac i visok skok drugog stopera Omiša, Stanka Vidakovića, i lopta je ponovo u mreži. Između toga i ne bi se imalo što istaknuti osim borbenosti. U drugom dijelu Omišani su prepustili inicijativu gostima iz Ploča koji unatoč dobroj kombinatorici na sredini i pritisku (Omišani su većinu nastavka proveli na svojoj polovici) nisu stvorili izrazitije prilike, tek nekoliko gužvi u šesnaestercu i jedan udarac koji je osujetio vratar Vuković. Izglednije prilike za pogodak imali su Omišani. Mrčelin udarac nakon dobrog ubačaja iza obrane bio je lak plijen za Stipkovića. Dobra i koncentrirana obrana domaćina, pogotovo stoperski par, bila je na visini zadatka. Bodovi, tako nužni za bijeg iz opasne zone, dobro će doći Omišu koji na terenu stoji dobro. U proteklom kolu kod lidera Zmaja (sa Splitom danas ostali 0:0) imali su Gusari osvojeni bod sve do posljednje minute...