Hrvatski Dragovoljac - Mladi Rudar 29:24

RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC - RK MLADI RUDAR  29:24 (15:11). Koja utakmica! Ljepotica dosadašnjeg dijela prvenstva u sportskoj dvorani na Priku! U punoj dvorani, pred 1.100 ljubitelja rukometa! Čak su i tribine s druge strane dvorane bile pune. Tko nije stigao na vrijeme mogao je samo čekati ispred dvorane ili na izvješće Marka Perića, ravno iz svlačionice. A Marko kaže.. jedna od najboljih utakmica u sezoni, od početka su rukometaši hrvatskog Dragovoljca odigrali jako u obrani, takoreći sve kako je dogovoreno proteklog tjedna na treninzima i kako ih je trener Frane Pleić pripremao. Derbi je obilovao isključenjima s jedne i druge strane, ali sudili su suci renomea Europske klase, gospoda Jurinović i Mrvica, napokon su na derbi poslani odlični suci, koji su sudili znalački i s stavom. Prvo poluvrijeme završilo je rezultatom 15:11 s dva igrača manjka u polju za Dragovoljac. Drugo poluvrijeme dugoraćani otvaraju autoritativno i podižu prednost na 7 golova razlike, koju održavaju do 50 minute, kada malo popuštaju u igri, no trener Pleić zove time-out i ukazuje ekipi kako je bitna i gol razlika kojom treba pobijediti lidera na tablici. Naime, Dragovoljac je jesenas izgubio u Labinu rezultatom 30:25 pa bi bilo pametno pobjediti s minimano pet golova razlike, da bi i u tom segment bili bolji u slučaju da se na kraju zatvori neki krug. Rečeno - učinjeno! 29:24. Postigli su više golova u gostima.

Izvor: FB Marko Perić