Orkan - Neretvanac 2:2

NK ORKAN - NK NERETVANAC  2:2 (1:1). Dan kao stvoren za nogomet, travnjak ŠRC Dalmacija obasjan rujanskim suncem te bez daška vijetra dočekao je nogometaše Orkana i Neretvanca. Domaćin, NK Orkan, široj javnosti prikazan i kao iznendađenje prošlog kola, dočekali su u 2 kolu 3.HNL-jug ekipu Neretvanca iz Opuzena, prošlogodišnjeg viceprvaka lige. Gosti su u sustret ušli bolje, imali su par dobrih šansi, domaćini su se dobro obranili, no na prvi pogodak svejedno nismo dugo čekali. U 13 minuti igrač Neretvanca Haračić pritiskom na obranu domaćih uzima loptu te izlazi san pred vratara Baučića i zabija za vodstvo gostiju. Domaćini naizgled iznenađeni otvaranjem utakmice brzo reagiraju i svakom idućom minutom podižu razinu igre u obrani te postaju konkretniji i u fazi napada. Neretvanac se poslije vodstva više bazirao na obranu te hitra krila preko kojih su sjevale kontre. Gledamo lijepe akcije na obije strane, igra je lijepa za oko i tribine unatoč vodstvu gostiju mogu uživati u dobrom nogometu. U završnici prvog poluvremena Orkan je opet u ofenzivi, akciju sad pokušava završiti Petković, no golman gostiju to odbija u svom petercu, a odbijanac lakoćom u mrežu posprema mladi napadač "crvenih" Zečić. Izjednačenje! Gosti izvode balun sa centra no nedugo zatim simpatična sutkinja Jelena Pejković svira kraj prvog dijela..

3.HNL-JUG

Orkan i Neretvanac podjelili bodove

NK ORKAN - NK NERETVANAC  2:2 (1:1)
Strijelci: Zečić 45', Pezo 90' / Haračić 13', Deak 92'

Piše: Marko Kadić
Izvor: Dugoratske ikone

nk orkanDrugo poluvrijeme  počinje a umjesto strijelca orkanovog pogotka Zečića u igru ulazi Ivan Šarić (popularni dugorački Vardy). Gledamo akcije domaćih koje su konstantno prijetile gostima iz Opuzena, no bez promjene rezultata.

U igru ulazi Jukić koji zamijenjue Karduma, koji samo par minuta iza ima veliku šansu za dovesti svog Orkana u vodstvo, no gosti su u posljednji trenutak uspijeli spriječiti pogodak te lopta odlazi u korner.

I dalje se gleda lepršav nogomet, kakav obično ne gledamo ni po prvoligaškim travnjacima. Torcida Dugi Rat navija, no nekako u zraku kao da visi ona stara nogometna istina.. ako ne daš gol, primiti ćeš ga.., pogotovo kad je izgledalo da balun neće pa neće put mreže gostiju, u okvir gola.

No pred kraj susreta domaći krilni napadač Pezo stvara višak na rubu kaznenog prostora gostiju, a njegov udarac napokon trese mrežu. Igrala se 90. minuta, Orkan vodi, gledamo srčano slavlje domaćina i domaćih navijača..

obitelj Kadić

No igra se još, gosti kreću s centra a domaćini, još pod dojmom gola i sasvim u skladu s onom poslovicom o onoj neopreznoj kravi koja je prolila sić pun mlijeka, primaju gol u sutkinjinoj nadoknadi. Opuzenici su brzo i s(p)retno izveli centar i zahvaljujući odličnoj reakciji kapetana Deaka, koji je plesao na rubu zaleđa, uspjevaju presjeći pruranjeno slavlje dugoraćana te zabiti gol za izjednačenje. 2:2.

nk orkan

Iako ostaje žal zbog propuštene pobjede valja čestitati i zahvaliti svim igračima na odličnoj nogometnoj predstavu te navijačima na bodrenju s tribina. Radost velikog baluna i bodrenja našeg napokon i trećeligaša Orkana vratila se u misto. Nemamo igračima što zamjeriti, svi su odigrali dobro počevši od daleko najstarijeg igrača na terenu, legende Jure Žilića pa sve do najmlađeg, stupa obrane Petra Barabana, te trenera i vodstva kluba, svi su zaslužili pljesak i potporu u nastavku lige. Tek su 2 utakmice prošle, a već 4 boda su naša..

Vidimo se u sljedećem kolu kada će nas nogometa karavana dovesti u Omiš, na najveći derbi ovog našeg Bogom danog kraja i zavičaja..