Biti će ovo vrlo zanimljivi lokalni izbori u općini Dugi Rat..

Biti će ovo vrlo zanimljivi lokalni izbori u općini Dugi Rat. Kod borbe za fotelju načelnika općine opet su prvi favoriti dosadašnji i dugogodišnji načelnik naše općine Jerko Roglić (HDZ) i njegov "arh-oponent" Domagoj Vuković (HDS), iako bi se mladi i nezavisni Frane Pleić mogao tu umješati i sve iznenaditi ulaskom u drugi krug, pogotovo ako naša mladost u većem broju odluči učiniti taj iznimno teški napor i  21.5. se prošetati do birališta i glasati generacijski, a ne "partijski". Ovo posljednje će učiniti skoro svi naši umirovljenici, a pogotovo oni koji još od 90-e  glasaju samo "Za Vranu". Oni su još dobro i prošli, njima "Vranini" nisu prošli tjedan "ispod radara" smanjili skoro za trećinu buduću penziju, ako je uopće i bude još imao tko u zemlji Hrvata uplaćivati.. Mladom Pleiću i njegovoj ekipi želim da uđu u općinsko vijeće i dobro ga "provjetre". "Zanimljivo" bi bilo kad bi se također nezavisna Karmen Licitar opet "vratila" u općinu, ovaj put kao vijećnica.. Šteta što je Srećko Zelić takoreći "rasformirao" svoju nezavisnu listu, ali budimo iskreni, od nje smo puno više očekivali. No naš profesor se na ovim izborima nalazi na listi.. HSP-a? Sve se izgleda može promijeniti, ali nema šanse da Bernardin Petrić, usprkos katastrofalnom padu SDP-a u općini (baš kao i u gradu Splitu, državi..) opet ne zasjedne na prvom mjesto liste općinskog SDP-a! Doktora Gracijana tu više nema, no srećom je Marija Tomaš još uvijek tu.. Listu HDZ-a predvodi mladi Drago Klarić, "donačelnika" Damira Ivaniševića je zamijenio ćaća, tu je i (hiper)aktivni Jadran Čizmić, ali i samo tri žene među 15 kandidata na listi - premalo, ako mene pitate. Tu je lista HDS-a, koju opet predvodi Domagoj Vuković, a koji je glede zastupljenosti žena na listama napravio bolji posao. I naravno da će i dalje biti "kamen u cipeli" našim HDZ-ovcima, svojoj omiljenoj meti, i glavni kritičar baš svima u vijeću. A što nam nude mladi s Franine liste tek ćemo saznati. Nadajmo se da imaju volje uhvatiti se ukoštac s nizom još nerješenih komunalnih problema u općini (svi se manje više iz godine u godinu ponavljaju u stavkama proračuna) i da ne pristaju na "status quo" kakav manje-više već desetljećima provodi vrh lokalnog HDZ-a. A tako ne da ne možemo naprijed gospodo, nego ne možemo ni ostati u mjestu..  Srećom, tu je "moj spas za mene", dva miseca našeg turizma, apartmanska meka povrh nasutih Dućkih plaža, novi Kriljanski ploveći hoteli.. i stric ili barem neki rođak na baušteli u NJEMAČKOJ, za sve nas ostale mještane bez apartmana i ka(f)ića, a koji se ne boje posla i sanjaju poštenu njemačku plaću!
Eh da, moram i to spomenuti, ogranka stranke Pametno još nema u našoj općini, ali ne brinite, našla su se dva naša "pametna" na županijskoj listi, moja malenkost Mladen Banović iz Dugog Rata i Josip Mušac iz Omiša, pa nemojte grintat da nemate za koga glasat da Vam možda ne ukradu i plažu ili ako Vam se ne sviđaju Bulj, Boban, Bauk i slična BBB ekipa..

Piše: Mladen Banović


 

Povezani članci

Who's Online

We have 110 guests and no members online