RK Orkan - ŽRK Knin 37:30

rk orkan - ćrk kninRK ORKAN - ŽRK KNIN 37:30 (17:19). Ovo je za nas bila vrlo teška utakmica. Naime, radi se o tome da smo sve iz prve postave osim Mladene 96. godište i da nas je na neki način bio strah (trema, što li?) od same činjenice da je sada sve na nama. Zato nam se i dogodilo da smo u prvom poluvremenu igrale bez nekog naročitog angažmana pogotovo u obrani. Posljedica je samo jedna obrana vratarki i čak 19 primljenih zgoditaka. Jedino je Luce sa čak 11 postignutih golova koliko toliko parirala raspoloženim Kninjankama ...

rk orka  žrk knin

I drugo poluvrijeme smo započele u istom stilu: u prvih 5 minuta smo promašile sedmerac, dvije kontre i dva "zicera". A onda se u 35. minuti sve prelomilo i stvari su legle na svoje mjesto: Mladena je redom obranila 7 udaraca, "carici" obrane Marini i Vinki pridružile su se "zadranka" Ivana koja je zatvorila lijevu stranu naše obrane, a Šćurla desnu. U napadu, Luce se , zbog "flastera" na sebi posvetila asistencijama, proradila je veza kapetanica Vinka - "zvrk" Šćurla, te "stroj" Marina koja je osim odličnih blokada u realizaciji na crti bila neumoljiva.

Ukratko, očito nam je trebalo cijelo poluvrijeme (i još malo više) da prevladamo onu početnu tremu i počnemo igrati onako kako znamo. Ovo će očito biti česta situacija ove sezone, jer će nam trebati još vremena da u utakmicu uđemo svjesne svojih kvaliteta koje nisu male. Još samo da nam se pridruže krila, mnogi će "odrasli" polomiti zube na našem "vrtiću".

I za kraj još jedna vijest: Budući smo zbog prestanka igranja Mirjane Ercegović ostali bez kapetanice, uprava je organizirala glasovanje među nama igračicama i sa veeeeeelikom prednošću (brojem glasova) u sve buduće utakmice kao kapetanica predvoditi će nas naša Vinka Mimica.

Osim što joj ovim putem još jednom čestitamo na ukazanoj časti, moramo naglasiti i da je nama čast što će nas jedna takva osoba i igračica predvoditi. Vinka samo naprid, sve smo mi iza tebe!