Započela županijska rukometna liga za djevojčice

OrkanašiceDjevojčice B (02):  ŽRK SPLIT – RK ORKAN 11:27 (4:17).
Djevojčice A (00):  ŽRK SPLIT – RK ORKAN 8:14 (6:7).
Na startu županijske lige mlade dugoračanke ubilježile su dvije sigurne pobjede. Mlađe djevojčice su se od samog početka nametnule i suvereno privele utakmicu kraju, dok su starije dugo pokušavale nametnuti svoju igru što im je uspijelo početkom drugog poluvremena, te su mirno privele utakmicu kraju. Bravo ...

RUKOMET (Ž)

Split, SC Poljud, 21.09.2013.

1.kolo, ŽRL

Djevojčice B (02):  ŽRK SPLIT – RK ORKAN 11:27 (4:17)
Djevojčice A (00):  ŽRK SPLIT – RK ORKAN 8:14 (6:7)

ŽRK SPLIT – RK ORKAN 11:27(4:17)

U prvu utakmicu sezone dugoračanke su ušle vidno oslabljene, naime zbog drugih obaveza nisu mogle računati na oba golmana, dok je nedostajalo i nekoliko igračica jer nisu obavile liječnički pregled. Silom prilika na gol je stala Manuela Mladin koja je svoj debi na golu odradila maestralno.

U tome su joj dosta pomogle i suigračice koje su odigrale jako dobru i angažiranu obranu. Orkanašice su od prve minute nametnule svoju igru. Čvrstom obranom i brzom realizacijom ostvarile su početnu prednost (6:1) koju su do kraja utakmice povečavale do konačnih 11:27.

RK Orkan

Lana Tomić, Nora Matković 2, Antonela Ivanišević 5, Ana Budić 12, Marija Banović 8, Manuela Mladin, Lucijana Jelović, Nora Herceg, Ana Milavić.
Službeni predstavnik: Nera Tomić
Trener: Stjepko Čulić

ŽRK Split
Marieta Franolić, Ivana Vujević, Elena Radovanović, Ana Ćukušić 1, Ivana Špar 1, Paula Sradašić, Bruna Jerković, Lorena Mandić, Nensi Bošković, Tamara Marinković, Lucija Rogulj, Ivona Topić 9.
Službeni predstavnik: Danijela Ćukušić
Trener: Petar Nejašmić

RK Orkan

Djevojčice A (2000)

1.kolo, ŽRL

ŽRK SPLIT – RK ORKAN 8:14(6:7)

Od samog početka domaće su nametnule visoki ritam koji su gošće prihvatile. Cijelo prvo poluvrijeme proteklo je u izjednačenoj igri. Dugoračanke su odigrale odlično u obrani, ali u napadu je bilo previše tehničkih pogrešaka (to je i razumljivo jer nisu odigrale ni jednu pripremnu utakmicu).

Početkom nastavka kao da su domaće postale žrtve nametnutog ritma (jednostavno su „izdušile“), to su gošće iskoristile i sa nekoliko laganih golova prelomile utakmicu.