Rukometni Kup: U Sinju nikad lakše

iz arhiveRK KAMIČAK – RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC 28:41 (11:18). Tjedan dana prije početka prvenstva rukometaši iz Dugog Rata imali su idealnu priliku otkriti trenutnu vrijednost ekipe. Naime sve pripremne utakmice (pa tako i dugorački turnir) malo su nam mogle ukazati na trenutnu formu i snagu ekipe. Zbog toga, ali i izostanka kapetana Skendera i Jere Ivaniševića krenulo se put grada Alkara gdje nas je očekivalo uvijek vruće pripetavanje s borbenim Sinjanima ...

Sinj, SD „Sinj“, 22.09.2007.
Županijski kup – 1.kolo

RK KAMIČAK – RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC 28:41 (11:18)

Piše: Stjepko Čulić / rkhd.hr

Iz arhive...Na samom početku utakmice dragovoljci su dali doznanja da misle ozbiljno. Započelo se sa angažiranom obranom, raspoloženim Čizmićem (Sipom) na golu uz nekoliko munjevitih kontri došlo se do vodstva od 4:9 u 11.minuti.

U toj 11.minuti dugoraćani su doživjeli težak udarac. Naime, dotad najbolji pojedinac na terenu Frane Pleić (6 golova) nezgodno je doskočio i ozljedio koljeno, te je morao napustiti igru. Sinjani su jako brzo iskoristili zbunjenost dugoračkog napada i sa tri brza gola vratili se u igru, i šta je još važnije podigli publiku na noge.

Zbunjenost gostiju nije bila dugog vijeka. Brzo su konsolidirali redove i umirili i najvatrenije navijače Kamička. Do poluvremena prednost gostiju je stalno rasla do konačnih 11:18.

iz arhiveU drugo poluvrijeme dragovoljci ponovo ulaze maksimalno angažirano, te čvrstom obranom i brzim kontrama rade seriju 10:3 i u 40.minuti prelamaju utakmicu. Do kraja se igralo „run & gun“, gotovo bez obrana sve do konačnih 28:41.

Zanimljivo je da je za domaće dosuđeno čak 12 sedmeraca, a za goste tek 2.