Službeno: Otvoren novi područni vrtić na Sumpetru

U petak, 6.4.2018. i službeno je u Sumpetru otvoren novi područni vrtić Dječjeg vrtića Dugi Rat. - "Uspjeli smo upisati svu djecu u vrtić, a lani ih je 70 ostalo neupisanih" - kazala je ponosno novinarima Biljana Brkan, ravnateljica dugoratskih vrtića. Roditelji su sretni, a o mališima ne treba ni govoriti. Područni vrtić u Sumpetru napokon pohađaju sva ona djeca koja su dosad morala ići u obližnje privatne vrtiće i ona koja su nažalost lani ostala neupisana. Preveliki broj takve djece ubrzao je postupak otvaranja novog dječjeg vrtića na čemu treba pohvaliti općinu Dugi Rat koja je krenula u pronalazak, prenamjenu, renoviranje i prilagodbu jednog od općinskih prostora u novi dječji vrtić. Puno je pomogla, pogotovo financijski, i naša županija s našim županom i našim županijskim vijećnikom, tako da sada u novi vrtić, koji radi u dvije smjene, svakog dana dolaze dvije vrtićne i jedna jaslična skupina naše djece. A djece u općini Dugi Rat, hvala Bogu (i roditeljima!), ne fali. Naša općina jedna od rijetkih općina koja ima pozitivan prirodni prirast tako da je bila velika potreba za novim vrtićem. Nažalost, situacija s prvašićima u obližnjoj OŠ Jesenice nije tako optimistična. Djece, rekosmo, ne fali, ali mnogo roditelja djece s područja Duća "bira" odlazak u omišku osnovnu školu, tako da je svake godine u našoj osnovnoj školi na Oriju sve manje i manje prvašića. No to je neka druga priča koja će se "popraviti" dok naši mališani iz novog dječjeg vrtića u Sumpetru ne krenu u školske klupe. I Slobodna Dalmacija u svom današnjem (subotnjem) izdanju donosi lijepu priču "o igranju, crtanju, i naravno, marendavanju" u dječjem vrtiću na Sumpetru. Sve iskrene pohvale našim općinarima na realizaciji ovog projekta. Bravo! Djeco, guštajte!

Piše: Mladen Banović
Foto: FB Općina Dugi Rat

Povezani članci

Who's Online

We have 53 guests and no members online