Orkan - Zmaj 3:3

NK ORKAN - NK ZMAJ (M) 3:3 (0:3). U subotu, 15. listopada 2016. u 15.30 sati na travnjak SRC Dalmacija u Dugom Ratu istrčali su nogometaši ORKANA i ZMAJA iz Makarske. Unatoč dosadnoj jesenskoj kišici na tribinama i "stajanju" iza sjevernog gola našlo se dvjestotinjak navijača Orkana koji su došli podržati seniore Orkana u bijegu s začelja tablice, te navijače gostiju iz Makarske. Možda su nogometaši Orkana danas jednostavno zaboravili nešto lagano ručati (a neki i marendati) jer ja jedino tako mogu objasniti anemičan ulazak domaćih nogometaša u utakmicu. Epilog? Gosti iz Makarske radili su dar-mar u šesnaestercu domaćina i već u prvih pola sata su vodili s uvjerljivih 0:3! Da, imali su i malo sriće kod nekih pogodaka, no isto tako mogli su zabiti i još pokojeg u Baučićevu mrižu. U nastavku sasvim druga slika na terenu! Kao da je nebeski DJ okrenuo ploču ove utakmice pa su travnjakom umjesto "Uspavanke za Radmilu M." krenuli žustriji i odlučniji taktovi "Eye of the Tiger", a u završnici i krešendo "The Final Countodwn". Orkan se konačno probudio iz letargije i zagospodario je protivničkim dijelom terena, ostavljajući Makarskim Zmajevima, koji kao da su ostali bez vatre, tek priliku da iz neke kontre opet posiju paniku u obrani Orkana. I prošla je jedna takva kontra, Baučić je bio već savladan no novom pogotku u mreži domaćina ispriječila se tek stativa. A onda je Orkan smanjio na 1:3. Petković je pobjegao obrani i iz središta Zmajevog gnijezda zabio pogodak za momčad Orkana. Desetak minuta poslije Pezo je odlično reagirao pred golom Makarana te pogodio mrežu za 2:3. Potom je Orkan imao i priliku utakmice za izjednačenje no vratar Zmaja vrhunskom je reakcijom obranio udarac iz blizine i pokupio balun pred natrčalim Šarićem. Nedugo potom netko od Orkanaša je odlično dubinski kroz obranu gostiju proigrao Antu Marčića i izbacio ga u gol priliku. Ante ovaj put nije komplicirao, izbio je sam pred vratara gostiju i pored njega poslao u gol balun za izjednačenje. 3:3! U posljednjim trenucima utakmice i gosti su opet priprijetili, no obrana Orkana je izdržala, a u par posljednjih napada Dugoraćani nisu bili dovoljno koncentrirani da prirede potpuni preokret u ovoj neobičnoj utakmici s dva sasvim oprečna poluvremena. Budimo iskreni, po igri prikazanoj u prvom dijelu Orkanaši više od podjele bodova nisu ni zaslužili.. no zaslužili su čestitke za igru u drugom dijelu i za vjeru da mogu pobjediti sebe i preokrenuti svaki loši rezultat...

NAJAVA UTAKMICE

nk orkan

U subotu, 15. listopada 2016. s početkom u 15.30 sati na travnjaku SRC Dalmacija u Dugom Ratu u prvenstvenom susretu 3.HNL-jug susresti će se ORKAN i ZMAJ iz Makarske. Dođimo i podržimo našeg Orkana u bijegu s začelja tablice..