Orkan - Omiš 1:1

NK ORKAN  - NK OMIŠ 1:1 (0:0). Lokalni derbi ni ovoga puta nije razočarao s obzirom da su obje momčadi publici priredile atraktivnu i napadačku utakmicu, i pravo je čudo da smo golove vidjeli tek na samom kraju susreta. Pred gotovo popunjenim tribinama stadiona u Dugom Ratu, snage su omjerile momčadi koje se odlično poznaju, a kako i ne bi kad ih je značajan broj, uključujući i trenera Pekasa, bilo članovima oba kluba kroz proteklih nekoliko sezona. Omišani su, unatoč nešto slabijem nizu rezultata, od samog početka pokazali da su se došli nadigravati sa, po mnogima, favoriziranim domaćinom. Već u 4. minuti Puljić upošljava Vučemila u “jedan na jedan” situaciji, ali šut odlazi pored gola Baučića. Nakon dvadesetak minuta Vučemil ponovno u prilici, ovoga puta pogađa stativu i bila je to najbolja prilika u prvom dijelu utakmice..

Piše: Ivan Vulić / Slobodna Dalmacija

Domaćini su zaprijeti li pet minuta kasnije, Romić je potegao iz slobodnog udarca, ali brani Škorić. Samo dvije minute kasnije Omišani gube loptu na svojoj polovici, Klarić pronalazi Jukića koji izbija sam pred vratara, ali Škorić po drugi put u kratkom vremenu spašava svoju momčad.

Ohrabreni Orkan nastavlja pritiskati, Legčević se u 35. minuti uputio u odličan dribling kroz gostujuće redove, ali udarac nije pogodio okvir gola. Zadnja prilika u prvom poluvremenu je bio korner za Omiš, Puljić je centrirao, a Knezović snažno pucao malo pored gola.

Nastavak utakmice donio je nova uzbuđenja te su se okviri gola na obje strane tresli u razmaku od tri minute. Najprije Jukić pogađa stativu u 52., a Puljić na drugoj strani pogađa gredu s trideset metara. Kustura je ostao sam nakon akcije Orkana u 73. minuti, ali Škorić još jednom otklanja opasnost.

Uvođenje Marina Tomaša pokazalo se kao pravi potez Gorana Pekasa, odličan udarac s ruba kaznenog prostora završio je u mreži domaćina, nevjerica na tribinama svega deset minuta do kraja susreta.

Orkan je krenuo na sve ili ništa, a kada je izgledalo da su Omišani zaključali svoja vrata, Tokić u 90. minuti vuče s desne strane, Kustura prima loptu u sjajnoj poziciji, Škorić ga je u tome pokušao spriječiti, ali zakasnio je i Kustura ga prebacuje, lopta je u mreži za 1:1 i slavlje na ŠRC Dalmacija.

Slavlje se vrlo brzo pretvorilo u paradu crvenih kartona te smo ih u sudačkoj nadoknadi vidjeli čak tri. Najprije je sudac udaljio trenera Orkana zbog rasprave s publikom, a nakon toga u dvije različite situacije i dva igrača gostiju završavaju u svlačionici, jedan zbog prigovora sucu, a drugi je zaradio drugi žuti karton.

Sve to je oduzelo vremena da ijedna momčad stvori još pokoju priliku i pokuša ugrabiti sva tri boda, ali u svakom slučaju smo gledali vrhunsku predstavu u derbiju koji je opravdao sva očekivanja.

NK Orkan: Baučić -, Tokić (7), Ljubić (6,5), Miljak (6,5), Baraban (6,5), Romić (6.5), Marčić (6,5) Kustura (7,5), Jukić (6,5) (od 70. Jurić 6,5), Klarić (7), Legčević (6,5) (od 60 Ivanišević 6,5).

NK Omiš: Škorić (6,5), Sedlar (6,5), Knezović (6), Čosić (6,5), Vukoja (6,5), Vučemil (7), Koštić (6,5) (od 50. Čobanov 6,5), Puljić (7), Bilić (7), Vrkić (6), Hajder(6,5) (od 75.Tomaš 7).

Strijelci: 0:1 Tomaš (79), 1:1 Kustura (89).
Crveni kartoni: trener Orkana Filipović zbog raspraves publikom (90), Knezović (Omiš, 91) zbog pogovora, Vrkić (Omiš, 93) drugi žuti karton.