Golijada: Mladost - Orkan 3:3

NK MLADOST - NK ORKAN 3:3 (2:1). U uzavreloj domaćinskoj atmosferi koju su stvorili navijači, Mladost i Orkan su u Prološcu odigrali izvrstan susret 2. kola 1.ŽNL Splitsko-dalmatinske županije. Poveli su domaćini pogotkom Muslima koji se pokazao kao pravo pojačanje za domaću momčad. Orkan uspostavlja ravnotežu na terenu te izjednačuje rezultat preko Ivana Šarića. No Mladost snalažljivošću Karahasana ipak odlazi na predah s vodstvom od 2:1. U drugom poluvremenu igra se sasvim otvorena utakmica koja se mogla prelomiti na jednu ili drugu stranu, domaći ne uspjevaju naći put do mreže, a na drugoj strani Šimić zabija bivšem klubu nakon ubačaja iz kuta. 2:2. Imali su u tom periodu Dugoraćani više od igre, te su mogli i povesti, ali nisu bili precizni. Izdvajamo šansu Skendera koji je promašio prazna vrata domaćina s 4 metra, nakon ubačaja iz kuta. I kako to već u nogometu biva, kad ne zabiješ to učini protivnik. Mladost je uspjela i treći put na utakmicu povesti. Učinili su to domaćini preko Muslima, koji je ispratio dobar ubačaj Karahasana. Ostaje pitanje je li bio u nedozvoljenoj poziciji prilikom postizanja gola. No sudac se ovaj put nije oglasio, a pomoćnik nije podigao zastavicu. Igrala se treća minuta sudačke nadoknade kada se Ivan Šarić oept našao na pravom mjestu i donio gostima iz Dugog Rata vrlo vrijedan bod koji su proslavili s velikim veseljem i pjesmom u svlačionici.

Izvor: FB 1.ŽNL Splitsko-dalmatinske županije