Orkan - Mračaj 1:0

NK ORKAN - NK MRAČAJ 1:0. Orkan silovito puše i dalje nogometnim terenima diljem Dalmacije. U utakmici novog kola, odigranoj u subotu u Dugom Ratu, pobjedili su dobru nogometnu ekipu iz Runovića - Mračaja. Čestitke igračima Orkana i treneru Pekasu, te, naravno, radišnoj upravi. Spomenimo prije detaljnijeg osvrat još i to da se u matični klub, Orkan, vratio sumpetarski "viking" Duje Klarić. Popularni mornar Duje do jučer je balun naganjao po travnjacima Islanda gdje već sezonama to uspješno radi još jedan naš odlični nogometaš i hrvatski muž, Juraj Grizelj.

U zanimljivoj i borbenoj utakmici nogometaši Orkana došli su do nove pobjede. Od samog početka dugoraćani su se nametnuli, te su zaprijetili preko Ivana Šarića u 2. i 7. minuti, no njegovi udarci nisu pronašli put do gostujuće mreže. Iduću veliku priliku propustio je Ercegović, da bi nakon njega još jedan Šarićev udarac otišao preko gola. Mračaj je priprijetio preko Andrije Puljiza koji je lukavim udarcem iz daljine pokušao iznenaditi Baučića, no vratar domaćih bio je spreman. U sam smiraj prvog poluvremena Orkan je došao do zasluženog vodstva. Grbeša je ubacio iz kuta, Ercegović spustio loptu za Antu Marčića a nasljednik jedne od legendi Orkana neometan šalje loptu u mrežu za vodstvo Orkana od 1:0. Nastavak je obilježilo još nekoliko izvrsnih prilika Šarića, te jedan nevjerojatan promašaj Galića. Gosti iz Runovića imali su pred sam kraj veliku priliku za izjednačenje, no udarce Puljiza i Bitange brani Baučić te ostavlja sva tri boda u Dugom Ratu.

Piše: S.Radić / Sportske Novosti