Omiš - Orkan 2:1

NK OMIŠ - NK ORKAN 2:1 (1:1). Na sjajno ispunjenoj tribini Anđelka Marušića Ferate, domaća momčad je ispunila očekivanja i zasluženo slavila u lokalnom derbiju protiv Orkana. Atmosfera je bila onakva kakvu smo svi željeli, uz brojne gostujuće navijače, sve je proteklo u zdravom sportskom duhu bez incidenata. A i nogometaši su odradili svoj dio posla i pružili atraktivnu napadačku utakmicu. Omišani su već od prve minute pokazali da se ne slažu s najavama kako su gosti blagi favoriti te su stvorili čitav niz izglednih prigoda u samo desetak minuta igre...

3.HNL.
Omiš. Stadion Anđelko Marušić. Gledatelja 1000.

Presudio Vučemil eurogolom

NK OMIŠ - NK ORKAN 2:1 (1:1)

Piše: Ivan Vulić / Slobodna Dalmacija

Igra Omiša je u tom vremenu išla uglavnom preko Šime Puljića koji je izbivao u prilike za udarac ili centar-šut, ali ni on ni Hajder nisu uspijevali zatresti Baučićevu mrežu.

Nakon toga smo u 11. minuti vidjeli odličan udarac Koštića iz daljine, ali vratar je bio siguran. Samo minutu kasnije Kuvačić šalje dugu loptu u kazneni prostor, Hajder izbija sam pred vratima Orkana i zabija za 1:0.

Nakon gola igra se nije uspavala, ali domaći kao da su odahnuli, a prilike gostiju nisu bile toliko izražene da bi ozbiljnije ugrozili domaćeg vratara.

Ipak, u 32. minuti Orkanu je prošao centaršut u kazneni prostor, Baraban je primio loptu, asistirao za Ivana Šarića koji posprema loptu u mrežu za izjednačenje.

U nastavku Orkan ubacuje u višu brzinu, ali čvrsta obrana Omiša nije se dala zastrašiti. Najbolju priliku stvorili su u 70. minuti kada Pezo dodaje loptu Jukiću u izglednoj prigodi, ali njegov udarac odlazi preko gola.

Omišani su pokušavali na kontre kazniti otvaranja gostiju, a samo par trenutaka nakon Jukićeve propuštene prigode, uslijedila je kontra koja je riješila utakmicu.

Koštić je krenuo u trk, poslao naizgled tešku loptu na pokrivenom Vučemilu, ali eurogol je jedina riječ kojom se može opisati potez u kojem je potonji primio loptu i obrisao paučinu na vratima u nemoćnog Baučića sa 20-tak metara udaljenosti. Izvanredan potez obojice za slavlje domaćih navijača.

Desetak minuta prije kraja smo vidjeli još jednu kvalitetnu akciju Omiša, Vučemil i Tomaš su duplim pasovima izbacili gostujuću obranu osvojivši tako veliki dio prostora, ali konačni udarac glavom Vučemila je završio iznad gola.

Bila je to prva pobjeda Omiša ove sezone i nema sumnje da je i najslađa u dugo vremena, s obzirom da je prvi lokalni derbi nakon 14 godina završio na njihovoj strani.

NK ORKAN: Baučić (6), Galić (6) (od 44. Jukić 6,5), Erceg (6), Baraban (6,5), Romić (6), Miljak (6), Silić (6) (od 66. Marčić 6), Kardum (6), Pezo (6,5), Petković (6,5) (od 73. Šimić -), Šarić (7).

NK OMIŠ: Škorić (6,5), Kuvačić (7) (od 75. Čagalj -), Knezović (6,5), Vučko (6,5), Vučemil (7,5), Koštić (7), Puljić (6,5), Bilić (6,5), Hajder (7), Knežević (6,5) (od 63.Tomaš 6,5), Kolobarić (6.5) (od 53. Rako 6,5).

Strijelci: 1:0 Hajder (12), 1:1 Šarić (32), 2:1 Vučemil (71).
Najbolji igrač: Mateo Vučemil (Omiš).