Slavlje Dubrovčana protiv Dragovoljca

RKHM DUBROVNIK - RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC  28:21 (12:13). Vrijednu, ali i uvjerljivu pobjedu ostvarili su rukometaši RKHM Dubrovnika u derbiju 12. kola južne skupine 1.HRL u subotu navečer pred gotovo 400 navijača u Gospinom polju protiv Hrvatskog dragovoljca. Dubrovački sastav, baš kao i u prošloj utakmici protiv Mladog Rudara, loše je otvorio meč te se našao u zaostatku 0:4, a prvi pogodak zabili su tek u 9. minuti. Gosti iz Dugog Rata su u prvom dijelu bili bolji te su kontrolirali utakmicu, uz podršku pedesetak svojih navijača. Pred kraj poluvremena su imali i 7:10, ali je Dubrovnik do isteka vremena uspio stići na minimalni zaostatak. A onda, u drugom poluvremenu, furiozna igra domaćih. Janđel je najprije ‘skinuo’ dva sedmerca na 13:14 te još jedan pri vodstvu Dubrovnika 17:14. Na kraju meča na svom kontu je imao sjajnih 13 obrana! Prednost Dubrovnika do kraja je samo rasla te su se domaći dečki našli u zagrljaju i velikom veselju s vjernim navijačima. Na semaforu je pisalo 28:21, dakle prikočili su Hrvatski Dragovoljac na svega osam pogodaka u drugom dijelu, a uspjeli su postići dvostruko više.

Izvor: DUlist