FDK: Poredak klapa nakon izbornih večeri

Nakon treće izborne večeri 51. Festivala dalmatinskih klapa Omiš 2017., održane u Omišu u nedjelju 9. srpnja poznate su klape sudionice završnica u muškoj i ženskoj konkurenciji. Poredak muških i ženskih klapa je u nastavku. Klape plasirane do 10-tog mjesta izborile su sudjelovanje u završnici ženskih, odnosno muških klapa na Trgu Sv.Mihovila u Omišu 21.  i 22. srpnja 2017. Redoslijed klapa koje imaju isti broj bodova izračunat je prema Pravilniku natjecanja na 51. FDK (Stručni ocjenjivački sud i ocjenjivanje: – U slučaju da više klapa ima istu ukupnu ocjenu kriterij je bolji plasman kod članova stručnog ocjenjivačkog suda). U slučaju ženskih  klapa Karmel iz Turnja i Salona iz Solina koje u svemu imaju iste ocjene, redoslijed je izvlačenjem utvrdila direkcija festivala..

Poredak klapa nakon izbornih večeri

POREDAK MUŠKIH KLAPA

1      Vinčace (m)-Novi Vinodolski 28,9
2      Bunari (m)-Vodice           27,5
3      Praska (m)-Podstrana        27,1
4      Munita (m)-Zadar            26,6
5      Korda (m)-Lumbarda          26,5
6      Stine (m)-Zagreb            26,2
7      Filip Dević (m)-Split       26,2
8      Krunik (m)-Kučine           26,2
9      Porat (m)-Lumbarda          26,1
10     Bošket (m)-Zagreb           25,7
---------------------------------------
11     Podvorje (m)-Kaštel Sućurac 25,5
12     Adriaticum (m)-Šibenik      25,5
13     Jacera (m)-Šibenik          25,4
14     Dalmari (m)-Maribor, Slo    25,2
15     Mindel (m)-Ploče            24,5
16     Sv.Luka (m)-Otok            24,5
17     Poj (m)-Samobor             23,5
18     Okruk (m)-Okruk Donji       22,9
19     Studenac (m)-Kruševo, BiH   22,7


POREDAK ŽENSKIH KLAPA

1      Teranke (ž)-Pula           27,2
2      Orca (ž)-Split             27,1
3      Ankora (ž)-Podstrana       26,4
4      Ćakulone (ž)-Zagreb        26,1
5      Oršulice (ž)-Vodice        25,5
6      Kurjože (ž)-Podstrana      25,5
7      Karmel (ž)-Turanj          25,5
8      Salona (ž)-Solin           25,5
9      Ventula (ž)-Split          25,2
10     Peružini (ž)-Pag           25,2
---------------------------------------
11     Skontradura (ž)-Dubrovnik  25,1
12     Tamarin (ž)-Vranjic        25
13     Obilanca (ž)-Zagreb        24,6
14     Bersice (ž)-Zadar          24,1
15     Diva (ž)-Široki Brijeg,BiH 23,6
16     Besida (ž)-Klis            23,2

Povezani članci

Who's Online

We have 243 guests and no members online