52. FDK Omiš 2018. - Program događanja

Festival dalmatinskih klapa Omiš ove 2018. godine,  po pedesedrugi put, održava se tradicionalno u Omišu i na izdvojenim mjestima na našim srednjedalmatinskim otocima –  na Korčuli (Blato) i Braču (Bol). Nakon niza održanih audicija tijekom ožujka i travnja u gradovima Splitu, Zadru, Šibeniku, Zagrebu, Delnicama, Rijeci, Čapljini i Omišu Direkcija FDK Omiš donijela je odluku o klapama sudionicama 52. FDK Omiš 2018. godine. Nije bilo lako donijeti odluku jer su zbog velikog broja prijavljenih klapa neke morale otpasti. U programu 52. FDK Omiš 2018. na ukupno 12 natjecateljskih i revijalnih večeri u šest različitih kategorija nastupiti će ukupno 73 muške, ženske i mješovite klape. Program događanja na 52. Festivalu dalmatinskih klapa Omiš 2018. i popis klapa potražite u nastavku..

52. FDK OMIŠ 2018.

Program događanja

Petak, 8.6.2018.
VEČER KLAPA DEBITANATA    
Bol, o.Brač, Teatrin “Dva ferala”
   
Subota, 9.6.2018.
REVIJALNI KONCERT      
Bol, o.Brač, Teatrin “Dva ferala”      

Subota, 23.6.2018.
VEČER MJEŠOVITIH KLAPA
Blato, o.Korčula, Velika dvorana Doma kulture

Petak, 29.6.2018.
SVEČANO OTVORENJE FESTIVALA - VEČER IZVORNIH NAPJEVA
Omiš, Trg sv. Mihovila

Subota, 30.6.2018.
VEČER NOVIH SKLADBI
Omiš,  Trg sv. Mihovila    

Nedjelja, 1.7.2018.
AUTORSKA VEČER - MOJIMIR ČAČIJA
Omiš,  Trg sv. Mihovila

Petak, 6.7.2018.
PRVA IZBORNA VEČER KLAPA (m/ž)
Omiš, Trg Stjepana Radića    

Subota, 7.7.2018.
DRUGA IZBORNA VEČER KLAPA (m/ž)    
Omiš, Trg Stjepana Radića

Nedjelja, 8.7.2018.
TREĆA IZBORNA VEČER KLAPA (m/ž)
Omiš, Trg Stjepana Radića

Subota, 14.7.2018.
23. TRADICIONALNI KONCERT "GRAD ZAGREB GRADU OMIŠU"
Omiš, Trg sv. Mihovila

Petak, 20.7.2018.
ZAVRŠNA VEČER ŽENSKIH KLAPA
Omiš, Trg sv. Mihovila

Subota, 21.7.2018.
ZAVRŠNA VEČER MUŠKIH KLAPA
Omiš, Trg sv. Mihovila    

--------------------------------------------------------------------------
KATEGORIJA “A” – MUŠKE KLAPE (17)
--------------------------------------------------------------------------
BOŠKET, Zagreb
ČIOVO, Slatine
DALMARI, Maribor (Slo)
FLUMEN, Rijeka
GRDELIN, Zagreb
HERCEG, Čitluk (BiH)
KAŠE, Dubrovnik
KRUNIK, Kučine
MUNITA, Zadar
ONEUM, Omiš
PORAT, Korčula
PRASKA, Postrana
SAGENA, Zagreb
SEBENICO, Šibenik
STINE, Zagreb
TEŽACI, Paljuv
VINČACE, Novi Vinodolski
(klape su poredane abacednim redom)

--------------------------------------------------------------------------
KATEGORIJA “B” – ŽENSKE KLAPE (18)
--------------------------------------------------------------------------
ALEGRIJA, Supetar
ANKORA, Podstrana
ARMORIN, Zagreb
BESIDA, Klis
DIŠPET, Zagreb
FJORET, Tučepi
KANDELORA, Zemunik Donji
KARMEL, Turanj
MIR, Međugorje (BiH)
MIRABELLA, Omiš
ORŠULICE, Vodice
PERUŽINI, Pag
PREŽENCA, Zadar
SALONA, Solin
SKONTRADURA, Dubrovnik
STIVANJA, Trogir
ŠTORIJA, Kaštel Kambelovac
TERANKE, Pula

--------------------------------------------------------------------------
KATEGORIJA “C” – MJEŠOVITE KLAPE (10)
--------------------------------------------------------------------------
BASCA, Baška Voda
FALKUŠA, Zagreb
KAMPANELI, Donja Kaštela
KOMIŽA, Komiža
KURENAT, Mljet
MARAŠKA, Zadar
SLAVIĆ, Zagreb
SVETI NIKOLA, Metković
VOLAT, Pučišća
ŽRNOVNICA, Žrnovnica

--------------------------------------------------------------------------
KATEGORIJA “D” – KLAPE DEBITANTI (11)
--------------------------------------------------------------------------
BURA (ž), Čitluk (BiH)
CONCORDIA (m), Međugorje (BiH)
DIVNA (ž), Trpanj
DUARE (m)-Zadvarje
GRADEC (m)-Zagreb
IDRO (m)-Zadar
ISKRE (ž)-Delnice
LUŠE (ž)-Split
SORELO (ž)-Zagreb
UŽANCA (ž)-Lopar
ZVIZDAN (ž)-Posušje (BiH)

--------------------------------------------------------------------------
KATEGORIJA “F” – KLAPE ZA VEČER IZVORNIH NAPJEVA (12)
--------------------------------------------------------------------------
BASCA (mj),Baška Voda
KORDA (m), Lumbarda
MARAŠKA (mj), Zadar
MORLACI (m), Otok
MURAJ (m), Zadar
ONEUM (m), Omiš
POKLISARI (m), Dubrovnik
STINE (m), Zagreb
TEŽACI (m), Paljuv
TIMBAR (m), Selca
VIDULICE (ž), Rijeka
ŽRNOVNICA (mj), Žrnovnica

--------------------------------------------------------------------------
KATEGORIJA “E” – VEČER NOVIH SKLADBI (13)
--------------------------------------------------------------------------
ARMORIN (ž), Zagreb
BOŠKET (m), Zagreb
BRACIERA (m), Bol
KAŠE (m), Dubrovnik
KOLAPJANI (m), Sisak
MORBIN (m), Donji Humac
NEVERIN (ž), Kaštel Lukšić
OBILANCA (ž), Zagreb
ORCA (ž), Split
PETRADA (m), Zagreb
PINGUENTUM (m), Buzet
STINE (m), Zagreb
VENTULA (ž), Split

--------------------------------------------------------------------------
AUTORSKA VEČER mo. MOJIMIRA ČAČIJE (8)
--------------------------------------------------------------------------
KAMPANELI (mj), Donja Kaštela
MUNITA (m), Zadar
NEVERIN (ž), Kaštel Lukšić
ORCA (ž), Split
PINGUENTUM (m), Buzet
PREŽENCA (ž), Zadar
SINJ (m), Sinj
VINČACE, Novi Vinodolski.

Povezani članci

Who's Online

We have 182 guests and one member online

  • admin