III HNL: NK Omiš – NK Zagora 2:1

NK OmišDuje VukovićNK OMIŠ – NK ZAGORA 2:1 (1:0). Otvaranje trećeligaške sezone na tribine "Ribnjaka" dovelo je oko 500 gledatelja usprkos sparnom vremenu, pogodnijem za picigin i guštanje u moru nego za ligaški nogomet. Omiš je poveo u 40 minuti. Tomislav Bilić je ispratio do kraja jednu u šesnaaestercu gostiju već "izgubljenu" loptu, iščeprkao je obrambenom igraču i produžio je do Jure Žilića koji je sa 13 metara opalio ne baš jako prema golu, no lopta je "zakačila" nekog od obrane Zagore i promijenila smjer, tek toliko da prevari Franu Grubelića i odšeta se u gol. Dvije minute poslije iz slobodnog udarca sa 25 metara opasno je priprijetio Svetin Stojan. Greda! U prvom dijelu bilježimo još dvije odlične prilike domaćih, no napadači Omiša nisu se u njima najbolje snašli. I Zagora je imala svojih prilika. Najizgledniju je pravovremenim izlaskom s gola otklonio Duje Vuković ...

III HNL

NK OMIŠ – NK ZAGORA 2:1

Omiš. Stadion "Anđelko Marušić Ferata".
Gledatelja. 500

Sudac: Jerolim Čulina (Pridraga) - 7

NK Omiš

Strijelci: 1:0 Jure Žilić u 40. min., 1:1 Marin Šiklić u 47 min, 2:1 Vedran Kovačić u 60 minuti.
Najbolji igrač: Vedran Kovačić (Omiš)

NK Omiš

NK OMIŠ

Vuković 7, Delić 7, Kovačić 7.5, Tomić 6.5, Pivčević 6.5, Nemčić 6.5 (od 75. min Pušić 6.5), Janković 6.5 (od 58. Knezović 6.5), Hrstić 7, Tomaš 6.5, Žilić 7, Bilić 6.5 (od 67. Brahović 6.5)

Trener: Branko Šušnjara

NK Omiš

NK ZAGORA

Grubelić 6.5, Pletikosa 6.5 (od 72. Vukšić 6.5), Nikolić 6.5, Matić 6.5, Dujić 6.5, Vrcić 6 (od 62. Emer 6), Kurevija 6.5, Stojan 7, Šiklić 6.5, Alfirević 6.5, Škomrlj 7 (od 72. Šupe)

Trener: Ivo Šupe

Jure centrira, Vedran zabija..

Tekst i slike: Mladen Banović

Zagora je izjednačila početkom nastavka. Opet je Svetin Stojan odlično izveo slobodan udarac, no ovaj put umjesto grede zatresao je stativu. Na nesreću Omišana lopta se odbila prema usamljenom Marinu Šikliću kojemu nije bilo teško poslati je u nebranjeni dio mreže.

NK Omiš

Zagora je poslije toga krenula malo aktivnije, i igra se preselila na polovinu domaćina, no obrana Omiša uspjela je odoljeti pritisku.

U 60. minuti nakon odličnog prodora Mate Hrstića koji se sjurio u šesnaesterac i izborio korner Omiš je došao do vodstva. Iz kornera je odlično nabacio Jure Žilić a ponajbolji igrač na terenu, Vedran Kovačić, bio je na pravom mjestu, visok skok, odličan udarac glavom i lopta je opet odsjela u mreži.

NK Omiš

Jure Žilić je imao izvrsnu priliku da "riješi" utakmicu. U dvoboju jedan na jedan pokušao je pretrčati Franu Grubelića, no otišao je previše udesno i od pogotka na posljetku nije bilo ništa.

NK Omiš

Omiš je nastavio s napadima, stvarale su se prilike, a gosti su prijetili sporadično, iz kontri.. Jure Žilić je opet imao priliku povesti na listi strijelaca no ovaj put pogodak je "spriječila" stativa.

NK Omiš

Do kraja bilo je uzbuđenja na obje strane, no rezultat se više nije mijenjao.

NK Omiš
antonio peković

Poslije utakmice priupitali smo za komentar kapetana domaćih, vratara Duju Vukovića.

Duje Vuković:

Duje VukovićPočeli smo malo u grču. Ipak je ovo jedna pomlađena momčad Omiša, nakon dugo vremena sastavljena od momaka iz Omiša, Dugog Rata i bilo je malo treme u ovoj prvoj utakmici pred vjernom domaćom publikom. Odigrali smo dobro, u igri se već vidi ruka trenera Branka Šušnjare. Ekipa je fizički spremna. I što još reći,.. možda da se nakon dugo vremena poslije utakmice i zapivalo u svlačionici