Omiš - Neretvanac 0:4

NK OMIŠ - NK NERETVANAC  0:4 (0:3). Težak teren i rastrčani protivnik kumovali su najlošijem izdanju Omiša ove sezone. Rezultatski i igrački deficit koji su stvorili u prvom poluvremenu naznačili su da će bodovi put Neretve. Prvu priliku imali su domaći, Jure Žilić je uposlio Tonija Biuka u 10. minuti, no potonji puca pored gola. U 22. minuti gosti kreću u akciju, Brečić dodaje Grgiću koji je sam na lijevoj strani i zabija svoj prvi pogodak za 0:1. Nakon pola sata igre Duje Vuković loše ispucava loptu, Bubalo je hvata na 20 metara od gola odakle pogađa za 0:2 ...

OMIŠ. Stadion Anđelko Marušić Ferata. Gledatelja 50.

Bubalo po Omišanima

NK OMIŠ - NK NERETVANAC  0:4 (0:3)

Piše: Ivan Vulić / Slobodna Dalmacija

Deset minuta kasnije Grgić prolazi uz korner liniju, šutira, a Vuković novom pogreškom omogućuje gostima da dođu do nedostižnih 0:3.

Par trenutaka kasnije Omišani ostaju s igračem manje, sucu Mikuliću se nije svidjelo nešto što mu je Biuk dobacio, pa gaje isključio.

Navijači Omiša

U nastavak su gosti krenuli istim tempom, već u 48. minuti odličan prodor Bubala koji prolazi dvojicu, ulazi pred Vukovića i postiže svoj drugi gol na utakmici za 0:4.

Do kraja su Omišani pokušavah u par poluprigoda Žilića i Pivčevića, no bilo je jasno da se neće mnogo toga promijeniti, te gosti odlaze s punim plijenom kući.

Strijelci: 0:1 Grgić (22), 0:2 Bubaio (30), 0:3 Grgić (40), 0:4 Bubalo (48).
Crveni karton: Biuk (Omiš) u 41. minuti zbog prigovora sucu.
Najbolji igrač: Ivan Bubalo (Neretvanac)

NK OMIŠ: Vuković (4,5), Bauk (5,5), Čagalj (5) (od 74. Janković -), Kuvačić (5), Pivčević (5,5), Špaleta (5), Koštić (5,5), Biuk (5), Peković(5) (od 45. Radić 5), Žilić (5), Vidović (5) (od 38. Bandov 5,5)

NK Neretvanac: Buzcv (6), Karačić (6,5), Glasović(7), Mihaljević (6,5)(od 76. Sentić -), Deak (7), Granić (7), I Bubalo (8), Kvesić (6,5) (od 50. Babić 7), Brečić (7), Grgić (7,5) (od 65. J. Bubalo 6,5), Đoja (7).

Čovjek u crnom: Drago Mikulić (5plit) 5.5.