Kraljevstvo za strijelca!

NK OmišNK OMIŠ – NK JADRAN 'KS'  1:1 (1:1). Omiš je poveo u 20. minuti pogotkom Jure Žilića koji se vratio u momčad nakon ozljede koja ga je više od mjesec dana odvojila od travnjaka. Iz slobodnjaka je Nikola Bašić nabacio u šesnaesterac prema Žiliću koji je prihvatio loptu, znalački se zagradio i othrvao stoperima Jadrana, te manirom rutinera (što i jest) precizno zabio pored Marija Pralije za vodstvo Omiša. U 39. minuti Goran Kapitanović je dobro proigran pobjegao Frani Pivčeviću i izbio u dobru priliku, no Duje Vuković je pravodobno istrčao i padom u noge u blokirao udarac i otklonio opasnost u korner. Iz kuta je uslijedio dobar ubačaj gostiju pred peterac koji nije baš spretno izbacila domaća obrana, i kako to već pred kraj poluvremena u Omišu biva, u nastaloj gužvi i karambolu se najbolje snašao protivnički igrač, radišni Tomislav Mrčela, koji je u šumi nogu zapucao prema golu s petnaestak metara, a lopta je pronašla put do mreže. Izjednačenje ...

Piše: Mladen Banović

NK OmišDo odlaska na odmor bilježimo još i dobro proigravanje Žilića prema mladom napadaču Omiša Ivanu Šariću, no obrana Jadrana otklonila ovu opasnost.

Na drugoj strani Jozo Poljak, uz vratara Praliju najraspoloženiji gostujući nogometaš na terenu, iz slobodnjaka je dobro zapucao prema golu Omiša, no Vuković je bio dobro postavljen.

U nastavku Omiš ima izrazitu terensku inicijativu, dok su se gosti orijentirali na pokušaje kontri, no što to domaćinu gladnom i domaćih pobjeda vrijedi kada ni kroz sredinu niti preko krila ne mogu stvoriti izglednije prilike, pa se sve nastojanja za novim vodstvom domaćina svode na pokušaje ubacivanja iz prekida u šesnaesterac gostiju ili "traženje" Žilića dugim loptama, što je rezultiralo pravim poklonima za koncentriranu obranu Jadrana.

Trener Šušnjara povlači iz igre indisponiranog Šarića kojeg mijenja Antonio Peković, visokog stopera Nikolu Tomića sve češće priključuje napadu, da bi ovaj u završnici zaigrao i na poziciji klasičnog centarfora.

Ivan Šarić

U igru ulazi i mladi Frane Jurčević koji uspijeva već u prvoj minuti dobiti žuti karton. Ne zbog pretjerane borbenosti već zbog – prigovora.

Jadran prijeti iz kontri. Raspoloženi Jozo Poljak dijeli lopte prema svojim napadačima Marinu Gavraniću i Goranu Kapitanoviću, čiji udarci završavaju daleko od gola.

Na drugoj strani novi slobodan udarac. Udarac Jure Žilića prošao je zid gostiju, ali ne i gužvu pred petercem, gdje udara u domaćeg igrača(!). Nedugo potom vidjeli smo i najbolju priliku za domaćina u drugom dijelu. Slobodan udarac izveo je Nikola Bašić a lopta je preletjela sve u šesnaestercu Jadrana, pa i golmana Praliju koji je krenuo na istrčavanje, no pogodak je spriječila - vratnica.

goolOmišani su aktivniji, no gola nema pa nema. Antonio Peković se izborio za priliku "ispraćajući" do kraja još jedan naoko "plijen" gostujuće obrane, iščeprkao nekako loptu, sjurio se u šesnaesterac, no u posljednji trenutak uklizao je netko iz obrane Jadrana i otklonio opasnost.

Bilježimo još jedan slobodnjak. Umjesto nabačaja ili udarca direktno na gol Jure Žilić ovaj put sa strane vraća prizemnu loptu za Pekovića, koji je ne zahvaća baš najbolje. Nikola Tomić pokušava popraviti kolegin promašaj, no njegov udarac odlazi visoko poviše gola. Nedugo potom nabacio je Bašić, a udarac Ante Nemčića je završio također daleko od gola.

Jadran se odlično brani i prijeti kontrama. Jedna duga lopta pronašla je usamljenog Kapitanovića na polovici domaćina. Mirisalo je na opasnost, no napadač Jadrana nije baš najbolje prihvatio loptu što je bilo dovoljno Tomiću da otkloni opasnost.

rasprodaja bodova u omišuGavranić je potom prošao po strani, izvozao dvojicu da bi ga tek prekršajem zaustavio Pivčević. Iz slobodnog udarca gosti pucaju kao i do sada. Daleko od okvira gola. Žilić je na drugoj strani precizniji, ali je lagano plasirana lopta lak plijen i prigoda za paradu Pralije.

Posljednju polupriliku za promjenom rezultata imao je Frane Jurčević u sudačkoj nadoknadi, kada je neprecizno pucao glavom na nabačaj Marina Knezovića.

Rasprodaja bodova u Omišu se nastavlja i kao da joj nema kraja.