Omiš - Jadran LP 3:0

NK OmišNK OMIŠ – NK JADRAN-LP 3:0 (3:0). U prvom poluvremenu gledali smo odličan nogomet, za razliku od drugog dijela u kojem je bilo jasno da će domaćini osvojiti bodove i u pravoj gužvi na tablici lige sačuvati trećeligaški status. Štoviše, Omiš je na kraju završio kao četvrti na tablici. Na startu utakmice, u 2. minuti, Čagalj je u prilici za pogodak glavom, no Vejić zaustavlja loptu na crti. U 14. minuti 1:0 za Omiš, Pivčević posprema loptu u mrežu nakon ubačaja Koštića iz slobodnog udarca. Uslijedile su 2 prilike gostiju, prvo je Primorac pucao preko gola u 17., a minutu kasnije Dominiković je u izglednoj šani, no Kuvačić je blokirao loptu ispred vrata. 2 minute kasnije Koštić je u novoj prilici za domaće, no njegov šut sa 20 metara odlazi preko vratnice...

III HNL

Omiš. Stadion Anđelko Marušić. Gledatelja 150.

NK OMIŠ – NK JADRAN-LP 3:0 (3:0)

Piše: Ivan Vulić / SN, SD
Izvor: Sportske Novosti, Slobodna Dalmacija

U 24. najbolja prilika gostiju na utakmici, Dabić se odlično izborio za udarac, ali lopta je prošla tik uz vratnicu.

Par minuta kasnije Koštić kreće u kontra napad, dodaje za Žilića koji lobuje vratara i postavlja rezultat na 2:0.

U 36. lijep pogodak Kolobarića za 3:0 zaključio je ovo sadržajno poluvrijeme.

U nastavku bilježimo samo dvije prilike gostiju, u 77. Vuković brani udarac Cvijanoviću, a u 85. je Krstičević imao priliku koju nije uspio iskoristiti.

Zaslužena pobjeda domaćina koji su u ovoj utakmici samo potvrdili status i četvrto mjesto u ligi.